--> "yerel ag baglantı kablosu takılı degil" oldugunu iddia ediyor (uzmanların cevplarını bekliyorum)
Results 1 to 5 of 5

"yerel ag baglantı kablosu takılı degil" oldugunu iddia ediyor (uzmanların cevplarını bekliyorum)

Bu sayfada İnternet kategorisindeki ADSL forumunda "yerel ag baglantı kablosu takılı degil" oldugunu iddia ediyor (uzmanların cevplarını bekliyorum) başlıklı konu tartışılıyor; ttnet modemim 5 kat aşagıdaki dukkanımda . orada bir bilgisayar daha var oradan ortak kullanıyoruz. internette download yaparken bi yandanda ...

Member
    Katılım tarihi
    26.12.2007
    Like
    0 defa

"yerel ag baglantı kablosu takılı degil" oldugunu iddia ediyor (uzmanların cevplarını bekliyorum)

ttnet modemim 5 kat aşagıdaki dukkanımda . orada bir bilgisayar daha var oradan ortak kullanıyoruz.

internette download yaparken bi yandanda film izleyeyim dedim. media player classic açıldı derken. yerel ag kablosu takılı degil demeye başladı...
    ve bu sorun sürekli devam ediyor. yerelk ag kablosu takılı degil diyor 5 sn sonra sorun yok diyor 2 sn sonra kablo takılı degil diyor. yani hiçbir işlemimi yapamaz oldum..

gercekten kabloda sorun yok. kabloları kontrol eden cihaz ile test yaptık sorun o degil. bu neden oluyor. acaba format atsam düzelirmi. bu işlerden anlayan bir abi kesin modemde sorun var dedi. bilgisayarcı fanın durmuş düzelttim sorun olmaz dedi (5-6 saat duzgun calıstı sonra media player açarken başlayan sorun halen devam ediyor) . birsii dedi trtojan fln vardır. ekran kartımdada sorun var birisi o yuzdendir dedi. kafam acxayip karıştı

bilgisayarcıda çözemedi burada bu işlerde uzman olan arkadaşlardan konuya el atmalarını istiyorum ve teşekkürlerimi sunuyorum

V.I.Member lazarus Avatar
    Katılım tarihi
    03.07.2005
    Nereden
    IST@NBUL
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    1

Ynt: "yerel ag baglantı kablosu takılı degil" oldugunu iddia ediyor (uzmanların cevplarını bekliyorum)

bu sorun oldugunda internetiniz kesiliyor mu peki ?

ek olarak kablodan eminim diyorsunuz ama bu sorun kablodan olabilir cunku siz test ederken kırık olan yer iletimde bulunmuş ve ondan bir sorun olmamış olabilir. Ayrıca ethernet girişinizi kontrol edin derim belki tozlanma yada oksitlenme olabilir.

Member
    Katılım tarihi
    26.12.2007
    Like
    0 defa

Ynt: "yerel ag baglantı kablosu takılı degil" oldugunu iddia ediyor (uzmanların cevplarını bekliyorum)

Alıntı lazarus tarafından iletildi. Mesajı göster
    bu sorun oldugunda internetiniz kesiliyor mu peki ?

ek olarak kablodan eminim diyorsunuz ama bu sorun kablodan olabilir cunku siz test ederken kırık olan yer iletimde bulunmuş ve ondan bir sorun olmamış olabilir. Ayrıca ethernet girişinizi kontrol edin derim belki tozlanma yada oksitlenme olabilir.

yerel ag baglantı kablosu takılı degil dediginde baglantı kesik durumda oluyor ondan sonra kablo takılı degil yazısı siliniyor o sıra işlemler yapılıyor. dediginiz gibi kabloda sorun var ise uçlarında jag girişlerinde var olmalı degil mi. evet test ettigimde gayet saglam çalıştı. modemde daha yeni aldık. usb den ethernete geçtik başımız sorundan kurtulmuyor sorun kablodan degilse nedir yoksa kesin kablonun uclarını degistirince olur mu diyorsunuz=? teşekkürler

CeM
    CeM çevrim dışı
    Sensei CeM Avatar
    Katılım tarihi
    08.09.2000
    Like
    1 defa

Lazarus arkadaşımızında aktardığı gibi öncelikle kablonuzu kontrol edin.Uçlarda yanlış bağlantı,temassızlık yada kırılma söz konusu olabilir.

Eğer kabloda bir problem yok ise,ikinci aşama ethernet sürücüsünün güncellenmesidir.Bundanda sonuç alamazsanız son deneyeceğiniz şey sorun çıkaran makinada ethernet hızını düşürmek.Bazı onboard ethernet kartları 1gbit ve/veya 100mbit te sorun çıkarmakta.Sizde bu şanslı kullanıcılardan olabilirsiniz.

Ethernet sürücünün özelliklerine girip hız ayarları bölümünden önce 10 mbit seçerek deneyin.Düzelir ise sorun yaşamadığınız en yüksek hıza kadar denemeye devam edin.

New Member
    Katılım tarihi
    10.02.2010
    Nereden
    istanbul
    Like
    0 defa

banada aynısı oluyo gündüzleri yerel ağ kablosu takılı deil dio sora tekrar geliyo gidio aksam 9dan sora daha olmuo format attırdım kabloları kontrol ettirdim niye bu böyle anlayamadım ama evde süpürge çalıssın sağlam elektronik alet çalıssın özellik le hemen gidiyor modem reset atıyor yerel ağ kablosu bağlı değil internette online oyun oynuyorum içine ediyor bu sorun ne yapcamı şaşırdım modemdenmi pc den olamaz çünkü pc deiştirdim eski pcdede aynı sorun vardı şimdide var format attırdım virüs programım yüklü gene bu sorun var bilen birisi lütfen yardım