Sayfa 66, toplam 104 İlkİlk ... 16566061626364656667686970717276 ... SonSon
Results 651 to 660 of 1034
Like Tree2Beğeniler

ZyXEL Modemler ve Problem çözümleri

Bu sayfada İnternet kategorisindeki ADSL forumunda ZyXEL Modemler ve Problem çözümleri başlıklı konu tartışılıyor; abbass@ tarafından iletildi. daha önce bu sorunla ilgili burada cevap atmıştık ama, forumda bulmak elbette zor, kısaca tekrar yazayım, anlatacağım ...

New Member By.Kanka® Avatar
    Katılım tarihi
    15.12.2006
    Like
    0 defa

Ynt: zyxel prestige modem açılmıyor, power ışığı yanıp sönüyor

Alıntı abbass@ tarafından iletildi. Mesajı göster
    daha önce bu sorunla ilgili burada cevap atmıştık ama, forumda bulmak elbette zor, kısaca tekrar yazayım, anlatacağım yöntemi bir dene problemin modemi kurtarabilirsin aksi halde servisine göndermeni öneririm

yöntem şu,

modemi kapat ve reset düğmesine basılı tutarak aç, reseti bırakmadan 30 saniye kadar bekle ve sonrasında reseti bırak, bıraktıktan sonra power ışığı sabitlenirse modemi kurtardın demektir

kolay gelsin.
    teşekkür ederim bu cevap sayesinde modemim kurtuldu sağolasın kardeşim )

New Member
    Katılım tarihi
    11.10.2007
    Like
    0 defa

Ynt: ZyXEL Modemler ve Problem çözümleri

Merhaba Arkadaşlar Abbas Hocama özelden yönelttiğim soruyu buraya da yazmak istiyorum.

İnternet üzerinden web arayüzü ile erişemediğim ancak Telnet ile erişebildiğim Zyxel P-660RU-T modem var.
    Amacım şu: Bu modeme TELNET ile bağlanıp DDNS ayarı yapmak istiyorum.

Modemin ipsini yazıp 88.254.xx.132 şifreyi girdikten sonra karşıma bir komut satırı çıkıyor. Burada HELP yazdım, kullanılabilir komutlar aşağıdaki gibi.

P-660RU-T> help
    Valid commands are:
    sys exit ether wan
    etherdbg usb ip bridge lan

Telnet bilgim olmadığı için birşey yapamadım.
    Bu arada şunları denedim, oldu gibi göründü ama sanırım olmadı.

--------------------------------------------------
    P-660RU-T> sys ddns config load
    P-660RU-T> sys ddns config hostname xxxx.homeip.net
    P-660RU-T> sys ddns config username xxxx
    P-660RU-T> sys ddns config password xxxxx
    P-660RU-T> sys ddns config active 1
    P-660RU-T> sys ddns config save
    sys general set: save ok

P-660RU-T> sys ddns display
    DDNS Status
    state = 0, flags = 0
    pauseTime = 0, timerID = 0
    startcnt = 1, stopcnt = 0
    retrycnt = 0, eventqcnt = 0
    socketID = -1
    DomainName =
    eMail Address =
    update IP = 88.254.xxx.132
    update time = 00:00:00 Thu. Jan. 01, 1970
    retCode = good

Telnet bilgim olmadığı halde kurcalayarak yukarıdaki komutları keşfettim ve uygulamadım fakat SYS DDNS DISPLAY komutu ile yaptıklarımın kaydolmadığını görüyorum.

Ayrıca kurcaladığım diğer komutlar ile adsl hattını reboot ettim, şimdi sözkonusu modeme ne 88.254.xxx.132 ip sinden ulaşabiliyorum nede tanımlanmış gibi görünen xxx.homeip.net adresinden ulaşabiliyorum.

Bu modemi tekrar yakalamam için yine epey uğraşmam gerekiyor. Sorun da bu zaten, bu modeme ip değişse bile tanımlayacağım dyndns ile erişmek istiyorum. Web arayüzü ile erişilmiyor Telnet ile yapmak istiyorum ama nasıl?

İlgilenecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürlerimi sunarım. Cevaplarınızı bekliyorum. Saygılar.

New Member
    Katılım tarihi
    06.10.2003
    Like
    0 defa

Merhaba arkadaşlar. 660HN modemim var. 3 pc bağlanıyor. 1 tanesi ethernet ile bağlı. diğer ikisi wireless ile. Ethernet ile bağlı olanda emule çalşıyor. Portlar ve firewall açık.
    bu başlıkları okudum. Ama sorunlarıma tam bir yanıt bulamadım.
    Emule un olduğu pc açıldıktan yaklaşık 1 saat sonra internette sörf yapamaz hale geliyor.
    Ancak diğer wireless ile bağlı olanlarda sorun olmuyor. Qos ayarlarını yaptım ama sanırım tam olmadı. acaba bu sorunlarıma yanıt verebilrmisiniz? teşekkürler.

Cool Member
    Katılım tarihi
    04.12.2009
    Nereden
    Bursa
    Like
    5 defa

Prestige 661HW-61 Firmware RS232 seri üzerinden güncelleme

Merhabalar,

ZyXEL Prestige 661HW-61 (2005) model Wireless ADSL modemim geçenlerde Wireless 'taki bir sorun (1-2 saat içnde Wireless donması) yaşattığı için Firmware 'ini güncellemek istedim. ZyXEL'in sitesinde alelacele dolaşırken 661HW-61 'e ait FW bulamadım 660HW-61 buldum ve onu kabul etti. Fakat bu sefer Wireless sinyali 5'te 2 şiddette yani çok düşük geliyor sonradan fark ettim ki FW versiyonu yanlış yüklemişim. ZyXEL'in sitesine sonradan tekrar bakınca ilerki sayfalarda 661HW-61'e ait FW meğerse varmış. Fakat şimdiki sorun web arayüzünden bu yeni ve doğru FW'i kabul etmiyor. Bu durumlarda modemin içindeki 3 pini kullanılan bir konnektör üzerinden özel bir USB-RS232 seri dönüştürücü kablo bağlantısı ve PC'de COM port 28 (rakam değişiyor, tipik olarak 20 ve yukarısı) üzerinden Windows'un Hyper terminal programı kullanılarak firmware 'in düzeltilebildiğini okudum (yine bu forum başlığında 20. sayfa civarında). Kendim de o şekilde düzeltmek üzere ilgili prosedürü uyguladım fakat,

benzeri olarak çıkması gereken ekran da aynen şunun gibi karakterler çıkıyor:

COM bağlantı hızını 9600'den aşağı alınca karakterler değişiyor ama yine yukarıdaki gibi düzgün olmayan şekilde geliyor. 100.000 bps üzerinde ise hiç bir karakter dizesi gelmiyor.

Bu durumda sorun nereden kaynaklanıyor olabilir:
    1- Bağlantı Kablosu,
    2- Modemim bozuk
    3- Başka birşey

Yukardaki karakter dizesi gelmeye başladığı zaman "send file" seceneginden FW dosyasını (.bin uzantılı) göndererek bir deneme yaptım tutmadı. Ne yapmak gerekir acaba?

Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

New Member
    Katılım tarihi
    10.12.2009
    Like
    0 defa

40000 nolu port ne işe yarıyor acaba bunun cevabını verecek kimse yokmu yiönlendirmeden buraya geldim fakat burada böyle bi soruda yok cevapta

Rookie Member
    Katılım tarihi
    21.09.2004
    Nereden
    İstanbul Ankara
    Like
    0 defa

Nickeymouse emuleden kaynaklı yavaşlamalarda öncelikle max bağlantı ları düşürmen makineyi rahatlatıcaktır tabi bi miktar yavlıcaktır emule. Emule aşırı bağlantı açtığında hiçbirşey indirmese bile site açmakta zorlanıyor.

New Member
    Katılım tarihi
    12.12.2009
    Like
    0 defa

Arkadaşlar merhaba.

Elimde ZyXel P 660 HW t1 v3 model cihaz var. Cihazın router özelliğini kullanmak istiyorum ama mac adresini değiştirmem gerek. Cihazda bunun için bir ayar veya seçenek yok. Şimdi ben bu mac adresini nasıl değiştiririm? Üçüncü parti bir firmware ile mi yoksa başka bir yolu var mıdır bu maci değiştirmenin?

Teşekkür ederim cevaplarınızı bekliyorum.

New Member
    Katılım tarihi
    15.12.2009
    Nereden
    sarıkalı
    Like
    0 defa

p-660HW-T1 v3 aldım. modem iyi güzel çalışıyor ama ne zaman u utorreti açıp indirmete başlarsam internet gidiyor (10 dakka indirdikten sonra). hattan düşmüyor, ışıkları yanıyor ama utorrenti kapatıp bekleyip internete girmeyi denesek bile girmiyor. internet var ama yok oluyor.
    Yani daha açıkçası indirme hızı bir anda düşüp 0 oluyor. benim ve diğer arkadaşımında internetten düşüyoruz. ( utorrenti kapatınca da boyle giremiyoruz) port açmıştım belki ondandır diyeonu da kapattım ama durum aynı. yardım edebilecek olan var mı?
    not:interneti wireless'ten kullanıyoruz.

New Member
    Katılım tarihi
    20.12.2009
    Like
    0 defa

Mrb Arkadaşlar,

Zyxel p-661hw-d1 model modemimde ne yaptımsa port açma işlemini gerçekleştiremedim....
    Benim sorunum şu ki, Port açma işlemi yapıldıktan sonra portlar belli bir süre sonra kapanıyor. Yani kullandıığım p2p programı emule de önce high id oluyorum. 5 dk sonra tekrar low id oluyor.

modem firmware versiyonu V3.40(ATM.1) | 03/06/2007

Ayrıca versiyonu update etmek istediğimde (örneğin 3.40(AHQ.4)C0 versiyona ) Uygun dosya olmadığı uyarısı veriyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

New Member
    Katılım tarihi
    12.01.2009
    Nereden
    ADANA
    Like
    0 defa

arkadaşlar ben zyxel p-660hw-t1 kullanıyorum online oyun oynarken felan internet lambası durduk yere sönüyor ve ondan sonra oynadığımda oyunda zehir oluyor internetimde kopuyor neden yapıyor olabilir bu sorunu birde çözümü var mı acaba bilgisi olan??şimdiden teşekkürler böle yapmaya devam ederse kıracam modemi