Sayfa 9, toplam 104 İlkİlk ... 34567891011121314151959 ... SonSon
Results 81 to 90 of 1034
Like Tree2Beğeniler

ZyXEL Modemler ve Problem çözümleri

Bu sayfada İnternet kategorisindeki ADSL forumunda ZyXEL Modemler ve Problem çözümleri başlıklı konu tartışılıyor; ironyilmaz tarafından iletildi. Arkadaşlar okulumuzda zyxel Prestige 652H/HW-31 marka modem var. İnternete bağlanıyoruz fakat hat sürekli kopuyor. Tekrar internete bağlana ...

Senior Member abbass@ Avatar
    Katılım tarihi
    31.10.2006
    Nereden
    Londra
    Like
    0 defa

Re: İnternet hattı sürekli kopuyor ancak reset atınca tekrar bağlana bilyorum ...

Alıntı ironyilmaz tarafından iletildi. Mesajı göster
    Arkadaşlar okulumuzda zyxel Prestige 652H/HW-31 marka modem var. İnternete bağlanıyoruz fakat hat sürekli kopuyor. Tekrar internete bağlana bilmek için modemi resetlemem gerekiyor. bu durumdan nasıl kurtulabilirim ?yardımcı olursanız sevinirim ..
    Hattın kopuyor olması problemini tam olarak tanımlamıyor, probleminin daha iyi anlaşılması için şu hususlara dikkat et

1. Hat koptuğu zaman DSL ışığı yanıp sönüyormu.
    2. Modemi örneğin 20 kişi kullanırken bu sayı 30 olduktan sonramı bu sorun başladı veya neden sonra hat kopmaya başladı.
    3. Ayarlarda değişiklikmi yaptınız.
    4.Hat kopması nekadar sıklıkla oluyor.
    -----------
    Eğer durup dururken bu hale geldiyse, modemi tek bir bilgisayara bağlayarak dene bkalım aynı şey olacakmı.

Problemi net olarak tanımlayabilirsek şayet çözümünü bulmamız kolaylaşacaktır.

New Member
    Katılım tarihi
    08.06.2007
    Nereden
    Samsun
    Like
    0 defa

Zyxel P-662HW-D1 Command Interpreter Mode menusu

Merhabalar verdiğiniz emek ve bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim . Kafama takılan bir çok soruya burada cevap buldum. Size minnetarım.

Sorum şu:

Ana Bina : 60 terminal Zyxel 661HW-61
    2. Bina : 5 terminal Zyxel 661HW-61
    3. Bina : 22 terminal Zyxel P-662HW-D1

bu sekilde bir sistemim var.
    3. binadaki modemi yeni aldım dogal olarak yeni model.
    diger modellerden alışık oldugum bir durum var. bu da telnet ile modemlere girince Nümerik Menüden işlem yapabilmem (örneğin Menu 24.1. yaptıgım zaman direkt olarak baglantı, ip ve sistemin yük durumunu görebiliyorum. istedigim zaman da Menu 24.8 ile Command Interpreter Mode gecebiliyorum ama kullanımı zor). Fakat Zyxel P-662HW-D1 modemde ise telnet baglantısı kurunca RAS ekranına geciyor ve dogal olarak Command Interpreter Mode
    olarak geliyor ekran ve komut satırından işlem yapmam gerekiyor. diğer modellerde olan Menu nümerik mod olayı bu son modelde mevcutmu?, mevcutsa nasıl gecebilirim.

3. binada bulunan Zyxel P-662HW-D1 ana binaya almak istiyorum ama kullanım zorluğu oldugu için bir türlü karar veremedim. Sonucta ana binada 60 pc var.

Bu modemler arası VPN baglatısı mevcut ama bir türlü vpn üzerinden agda dosya paylasımı yapamıyorum. yazıcıları Vpn üzerinden çalıştıramıyorum.

Ve yine bence kullanımı zor olan Zyxel P-662HW-D1 de bir türlü Port Forward ( Yönlerndirme ) yapamadım.Diğer modellerde sıkıntım yok

Biraz uzun oldu ama umarım sorunlarımı anlaşılacagı bir sekilde ifade etmişimdir.
    Şimdiden tesekkür eder İyi Çalışmalar dilerim

New Member
    Katılım tarihi
    12.11.2006
    Like
    0 defa

Re: ZyXEL Modemler ve Problem çözümleri

Bende de telekomun veridigi zyxel modem var ve web arayüzüne erişemiyorum fakat eskiden böyle bir sorun yoktu ve şu an modemi baştan yüklemye çalışırkende telnet baglantı hatası veriyor.Şu an ben modeme sabit ip almıştım şimdi tekrar otomatik ip al seçeneğii işaretleyip bir de öyle modemi baştan kurmaya çalıştım yine en başta ip adresiniz değişcek diye bir uyarı geldi bunu onayladıktan sonra biraz daha devam edip telnet baglantı hatası verdi yie en son port açarken bu sorunla karşılaşmıştım.Yukarda sayenizde güzel bi döküman oluşmuş umarım benim sorunumu da çözebiliriz saygılar...

Katılım tarihi
    31.10.2006
    Nereden
    Londra
    Like
    0 defa

Re: Zyxel P-662HW-D1 Command Interpreter Mode menusu

Alıntı jigsaw-55 tarafından iletildi. Mesajı göster
    RAS ekranına geciyor ve dogal olarak Command Interpreter Mode
    olarak geliyor ekran ve komut satırından işlem yapmam gerekiyor. diğer modellerde olan Menu nümerik mod olayı bu son modelde mevcutmu?, mevcutsa nasıl gecebilirim.

3. binada bulunan Zyxel P-662HW-D1 ana binaya almak istiyorum.

Bu modemler arası VPN baglatısı mevcut ama bir türlü vpn üzerinden agda dosya paylasımı yapamıyorum.

Zyxel P-662HW-D1 de bir türlü Port Forward ( Yönlerndirme ) yapamadım.
    değerli arkadaşım sorularına kısaca cevap vermeye çalışayım.

----D serisi modemlerin çoğunda telnetten sadece komutlarla işlem yapılabiliyor ve sistem bilgilerini eski modellerdeki gibi toplu halde görmek için mevcut bir komut yok. fakat bunun yerine WEB arayüzünde yenibir kolaylık var. modeme Explorerdan bağlandığında şifre ekranına hiçbirşey yazmadan direk enter a bas, bu sayede sadece sistem bilgilerini görebileceğin bir sayfa gelecek cihazın menüleri yüklenmeyecek.

---- 662hw-d1 i ana binaya alman hız ve performans açısından daha elverişli.

----VPN üzerinden ağda dosya ve yazıcı paylaşımı için Firewall da mevcut bir kural var ve bu kuralda NetBIOS portları açıktır. PC ler dosya ve yazıcı paylaşımına izin veriyorlarsa ve 135-139 arasındaki TCP/UDP portlarını biryerlere yönlendirmediysen bunu yapabiliyor olman lazım. Birde UPNP yi aktif et, WAN dan Nailed-up ı seç, VPN den Keep Alive ı işaretle. Olmuyorsa sorun için PC lere yönel.

----port yönlendirmenin olmamasının specific nedenleri şunlar.
    *yönlendirdiğin portu firewall engelliyor olabilir(firewall da kural oluşturmalısın)
    *tek bir PC ye yönlendirdiğin portu ağdaki başka PC ler aktif olarak dinliyor olabilir. (port triggering yaparak içeriye girişte o portu çoğalt )
    *yönlendirdiğin PC o esnada ağdan düşmüş olabilir veya PC tarafında ilgili güvenlik ve vs ayarlar yapılmamış olabilir.(loglarda destination kısmında ilgili portu görüyor ve hemen yanında access forward yazıyorsa sorun için PC tarafına yönel).

Katılım tarihi
    31.10.2006
    Nereden
    Londra
    Like
    0 defa

telnet bağlantı hatası

Alıntı toshak tarafından iletildi. Mesajı göster
    Bende de telekomun veridigi zyxel modem var ve web arayüzüne erişemiyorum fakat eskiden böyle bir sorun yoktu ve şu an modemi baştan yüklemye çalışırkende telnet baglantı hatası veriyor.Şu an ben modeme sabit ip almıştım şimdi tekrar otomatik ip al seçeneğii işaretleyip bir de öyle modemi baştan kurmaya çalıştım yine en başta ip adresiniz değişcek diye bir uyarı geldi bunu onayladıktan sonra biraz daha devam edip telnet baglantı hatası verdi yie en son port açarken bu sorunla karşılaşmıştım.Yukarda sayenizde güzel bi döküman oluşmuş umarım benim sorunumu da çözebiliriz saygılar...
    telnet bağlantı hatasının nedeni şudur.

kolay kurulumu çalıştırdığında program modeme telnetten bağlanır ve senin girdiğin ayarları modeme aktarıp ayarları kaydeder. Eğer program modeme telnetten erişemezse haliyle bu hatayı verir. O halde biz bilgisayara taktığımız bir cihaza telnetten erişemiyorsak bunun nedeni ya bilgisayarımızın IP ayarlarında sorun vardır yada bilgisayarımızdaki bir güvenlik uygulaması bizim erişimimizi kısıtlıyordur. veya (vista kullananlar için) PC de telnet servisi yüklü değildir.

Senin yapman gereken, bildiğim kadarıyla CD lerin içinden detaylı Türkçe kurulum klavuzu çıkıyor. O dökümandan yardım alarak cihazına WEB arayüzünden bağlanarak ayarlarını yap.

Web arayüzünden erişmek için bilgisayarının IP yapılandırması doğru olmalı ve explorer ayarlarında 192.168.1.1 nlu siteye erişim izni kısıtlanmamalı.

kolay gelsin.

New Member
    Katılım tarihi
    26.07.2006
    Nereden
    hatay
    Like
    0 defa

Ynt: ZyXEL Modemler ve Problem çözümleri

arkadaşlar benim de ZyXEL660RU-T1 v2 modemim var herzaman değil ama bazen her modemi açtığımda kendi kendine download yapıyor explorer sayfasını açmadığım halde güncellemelerde kapalı bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir.lütfen yardım edin

Katılım tarihi
    31.10.2006
    Nereden
    Londra
    Like
    0 defa

zannedersem yeni 660RU larda WAN (Geniş Alan Ağı) kısmındaki hat sürekli bağlı kalsın seçeneği Nailed Up(Canlı Tut) işaretli olarak geliyor. Bu seçeneği kaldırırıp Idle Time Out (Zaman aşımı) seçeneğini işaretlersen modemin interneti kullanmadığın zaman uykuya geçer taaki bir daha internete girmek isteyene kadar. Fakat interneti sen kullanamazken download yapılıyor diyorsan bana göre bu modemden değilde bilgisayarındaki bir virüsten veya internetteki bir yerle sürekli irtibat kuran bir programdan kaynaklanır.

kolay gelsin

New Member
    Katılım tarihi
    13.07.2007
    Like
    0 defa

herkese selamlar ve yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler ederim (özellikle abbass'a )

Arkadaşlar ben sırf MBM (Media Bandwitdh Management) özelliğinden dolayı zyzel 661HW D1 modem aldım ama bir türlü bu özelliği gerektiği gibi kullanamıyorum

Sormak istediğim şu

2048 bağlantım var ve 10 kişilik bir ağ kurdum

ve ben 2048 kbps bağlantı hızının kullanıcılar tarafından en fazla 512 kbps ye kadar kullanmalarını sağlamak istiyorum

örneğin kestirme olarak LAN daki bilgisayarlar 2048 hızdan en fazla 512 kbps hızında download yapacaklar

bir diğer yol ise (eğer yukarıdaki olmazsa) seçtiğim bilgisayarlar 512 kbps hıza ulaşacaklar en fazla yani onları 512 yle sınırlandırmak istiyorum.

işte bunları bir türlü beceremedim

bana çok net bir konfigrasyon vererek

192.168.1.35 - 36 -37 ........ vs ip numaralı bilgisayarın en fazla 512 kbps download yapmasını nasıl sağlayabileceğimi gösterirseniz MBM özelliğinden dolayı para harcadığım bu cihazı çöpe atmamış olacağım

şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için

Katılım tarihi
    31.10.2006
    Nereden
    Londra
    Like
    0 defa

Merhaba Bant genişliği yönetimiyle ilgili olarak bu formun birinci sayfasında örnek bir konfigürasyon var, ordan bakarak yapabilirsin tekyapman gereken IP adreslerini ve hız bilgilerini değiştirmek.

kolay gelsin

New Member shadeR Avatar
    Katılım tarihi
    07.08.2007
    Nereden
    Coruscant
    Like
    0 defa

Exclamation Ynt: ZyXEL Modemler ve Problem çözümleri

Selam .. Modem Sorunları Hakkında baya bilgi var gördüm kayıt oldum

ZyXEK 661HW-61 Modemim var.Sorunum:

Sadece kendi bilgisayırmda kullanıyorum. Bağlantı 5-10 dk. da bir kopuyor.Kopukken DSL ışığı yanıp sonuyor arasıra tamamen gidiyor.3 gündür böyle düzeltemioyorum lütfen yardım edin ..