Sayfa 1, toplam 4 1234 SonSon
Results 1 to 10 of 38

Emule için optimum ayarlar

Bu sayfada İnternet kategorisindeki Genel(internet) forumunda Emule için optimum ayarlar başlıklı konu tartışılıyor; Cfoss daha yeni versioyonuda mevcut ama stabilize adına en başarılısı bu sürümüdür kesinlikle diğer versiyonlar tavsiye olunmaz herhangi bir ayar ...

Power Member Duff MC ® Avatar
    Katılım tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    C:\İstanbul>
    Like
    0 defa

Emule için optimum ayarlar

Cfoss daha yeni versioyonuda mevcut ama stabilize adına en başarılısı bu sürümüdür kesinlikle diğer versiyonlar tavsiye olunmaz herhangi bir ayar yoktur programın istediği şekilde kurulumunu yapınız.

Peer Guardian
    Mavi kutuyu dikkate almayın size örnek vermek için disable ettim onun dışında http allowed olmalı ve herhangi bir ICMP protokolü yakalayıp izin verin

Zone Alarm
    Zone Alarmda önemli iki nokta vardır Cfoss ve emule bağlantılarına hiç
    karışmaması gerekiyor.

İsteyen arkadaşlarda netlimiter kurabilir fakat kısıtlama getirmenizi taviseye etmiyorum çünkü gerekli kısıtlama ve optimasyonu Cfoss halledecek kısıtlama yapacaksanız bile 4den aşasını tavsiye etmem

Emule birlikte kullanmanızı tavsiye etiğim programlar bunlardır ama Cfoss speed muhakkak kullanılmalı.

Gelelim Emule ayarlarına

Emule
    Kurulum esnasında herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok ayarları kendimiz yapıcaz.

Buradaki ayarları kendinize göre de yapabilirsiniz bendeki hali budur.

connection bölümündeki portları muhakkak routerinizden açmanız gerekiyor

Preview için VLC PLAYER öneririm

Bu rehberi diğer site ve forumlardan yararlanarak hazırladım umarım faydalı olur soru ve sorunlarınız içinde elimden geldiğince yardımcı olucam
    İYİ DOWNLOADLAR...
    En son Duff MC ® tarafından düzenlendi: 21-11-2005 saat 00:25 Sebep: şu iş bi kerede olmazmı :D

tansu
    Ziyaretçi
    Teşekkürler.
    Ben bi önceki e-mule konusunda sorunumu hallettim ancak arşiv olması açısından, bir de modem arayüzü ile entegre ayarları burda resimli anlatırsanız şahane olur. port ayarlarından bahsediyorum. Hatta ileri gideyim bir üçüncü parti firewall ile olan ayarlarını da Süper olur o zaman.
    Sevgiler

hARDWAREMANIAC http://h!j@cker Avatar
    Katılım tarihi
    31.03.2005
    Nereden
    H!j@cker WorlD
    Like
    0 defa
    yav gece saat 4:30 ve ben bu iş için foruma geliyorum olaya bak yahu bravo be işte bunu seviyorum...

Katılım tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    Like
    0 defa
    Alıntı tansu tarafından iletildi.
    Teşekkürler.
    Ben bi önceki e-mule konusunda sorunumu hallettim ancak arşiv olması açısından, bir de modem arayüzü ile entegre ayarları burda resimli anlatırsanız şahane olur. port ayarlarından bahsediyorum. Hatta ileri gideyim bir üçüncü parti firewall ile olan ayarlarını da Süper olur o zaman.
    Sevgiler
    bahsettiğin konuları başka bir başlık altında açarız ama port açmakla ilgili zaten bir başlık mevcut istersen burda sadece emuleden bahsedelim tabi kurallar çercevesinde

zero-Q
    Ziyaretçi
    herhangi bir resim gorunmuyor...

artık gorunuyor

bide aklıma geldi peer gurdian tam olarak ne işe yarar bunu aynı zamanda torrent içinde kullanabilirmiyiz...(bide kusura bakmayın yersiz postlar üst üste geldi...)
    En son Bishop tarafından düzenlendi: 06-02-2006 saat 12:30

Katılım tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    Like
    0 defa
    Alıntı zero-Q tarafından iletildi.
    bide aklıma geldi peer gurdian tam olarak ne işe yarar bunu aynı zamanda torrent içinde kullanabilirmiyiz...(bide kusura bakmayın yersiz postlar üst üste geldi...)
    Peer Guardian P2P programları için bir nevi firewall görevi görür sahte serverler ve corrpt partı alımını engellemek için

hARDWAREMANIAC tHE_PaSSeNgEr Avatar
    Katılım tarihi
    31.01.2004
    Nereden
    Ankara - İstanbul
    Like
    0 defa
    güzel bir kaynak olmuş, eline sağlık

Katılım tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    Like
    0 defa
    Alıntı tHE_PaSSeNgEr tarafından iletildi.
    güzel bir kaynak olmuş, eline sağlık
    Rica ederim umarım hardwaremania ailesine faydalı olur
    Esen kalın...

fatih01
    Ziyaretçi

yardım

Alıntı Duff MC ® tarafından iletildi.
    Rica ederim umarım hardwaremania ailesine faydalı olur
    Esen kalın...
    öncelikle emeğine sağlık

bir sorunum var. 512 kb internet bağlantım var, emulede dediğiniz ayarları yaptım ama indirme hızı 1 kb bazen altınada düşüyor en yüksek 5 kb\sn görüyor. bu nasıl iştir. sadece emulede değil windows kendisi bir şey indirirkende öyle,flashget programında da da öyle. kafayı yiyecğim, bu kadar yavaş download olur mu yav, modemim datron rta1320. portlar açık yani yüksekID var. ama nafile....

acil yardım

Katılım tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    Like
    0 defa
    Bahsetiğim ayarlar 256K için geçerli
    512K için bu şekilde olmalıdır gerisi aynı

Sayfa 1, toplam 4 1234 SonSon