Results 1 to 7 of 7

Google a girmeye çalışınca başka siteye yönlendirme!

Bu sayfada İnternet kategorisindeki Genel(internet) forumunda Google a girmeye çalışınca başka siteye yönlendirme! başlıklı konu tartışılıyor; Arkadaşlar , Şimdi başlığı nasıl derdimi anlatabilirim diye abuk sabuk yazmış gözükebilirim kusura bakmayın. Şimdi derdimiz şudur ki ; İE ...

Gold Member karaca Avatar
    Katılım tarihi
    15.05.2004
    Nereden
    Bostanlı
    Like
    44 defa
    Blog Mesajları
    3

Google a girmeye çalışınca başka siteye yönlendirme!

Arkadaşlar ,

Şimdi başlığı nasıl derdimi anlatabilirim diye abuk sabuk yazmış gözükebilirim kusura bakmayın.

Şimdi derdimiz şudur ki ;

İE de de Chrome da da adres çubuğuna Google yazınca www.softpark.app gibi bir siteye yönlendiriyor daha sonrada "daily horoskop" uygulamasına girmek için facebook kullanıcı adını ve şifreni gir diyen şifre ekranına ulaşılıyor.

Bilgisayarda zararlıları arattım ama bulamadım,kendim baktım olası yerlere ama bulamadım.

chrome u kaldırdım ama ie de aynı sorun devam ediyor. aynı zamanda chrome ve ie de ki arama çubuğunda arama motoru google olduğunda da motorlar çalışmıyor.

bu nedir ? bilen var mı ?

Gold Member BenCesur Avatar
    Katılım tarihi
    10.09.2004
    Nereden
    Istanbul
    Like
    89 defa
    @karaca bunu daha önce kaç defa gördüm. Müşteri bilgisayarlarında çok geliyordu. Bunların iki tip olanları var. Birini burada anlattım.

İkincisi ise anasayfa google ayarlı olduğu halde, kayıt defterinde de aynı sayfa ayarlı olduğu halde yine de tarayıcıyı açınca başka sayfaya yönlendiriyordu. Bunu çözmek için vaktim olmadı ama bir daha karşılaşırsam diskin ghostunu alıp inceleyeceğim.

Sen ilk olarak adreste verdiğim çözümü bir dene.

İlk yolla çözemezsen combofix ve Ad-Aware ile tarat. kesin çözersin.

Senior Member maxpayne Avatar
    Katılım tarihi
    22.05.2011
    Like
    15 defa
    Tehlikeli sitelere girersen bulaşır tabi.
    Kime sorsakta ben girmiyorum diyor kendi kendine spyware girdi zaten

Spyware girilen websitelerinden bulaşıyor daha çok. İndirip kullanılan programlarınız belliyse sorun yok.
    Symantec endpoint protection kullanıyorum senelerce formatsız kullanırsın bilgisayarı birşey olmaz.

Bir spyware vardı bir zamanlar bilgisayarın sesini kısıyordu neler var

Cool Moderator DonQuichotte Avatar
    Katılım tarihi
    03.06.2004
    Nereden
    izmir
    Like
    274 defa
    Blog Mesajları
    16
    Bir kötü niyetli yazılım, host dosyası oluşturuyor ve bazı site adlarını (en sık kullanılan siteler, hedef kitleye göre, google da bunlarda fiks zaten) kendi sitelerine yönlendiriyor. regedit içinde bu yönlendirilmiş sayfaları tek tek f3 ile aratıp silebilir veya hijackthis programı ile taratıp fix seçeneği ile düzeltebilirsin.

Gold Member BenCesur Avatar
    Katılım tarihi
    10.09.2004
    Nereden
    Istanbul
    Like
    89 defa
    Alıntı DonQuichotte tarafından iletildi. Mesajı göster
    Bir kötü niyetli yazılım, host dosyası oluşturuyor ve bazı site adlarını (en sık kullanılan siteler, hedef kitleye göre, google da bunlarda fiks zaten) kendi sitelerine yönlendiriyor. regedit içinde bu yönlendirilmiş sayfaları tek tek f3 ile aratıp silebilir veya hijackthis programı ile taratıp fix seçeneği ile düzeltebilirsin.
    Ben bu yukarıda bahsettiğim ikinci tür yönlendirmeyi kayıt defterinde arattım. kayıt defterine kesinlikle yazmıyor. Sonra genel olarak da arama yaptım ama bulamadı.

Dediğin gibi host dosyasına yazıyorsa doğrudur. bu aklıma gelmemişti.

Katılım tarihi
    15.05.2004
    Nereden
    Bostanlı
    Like
    44 defa
    Blog Mesajları
    3
    Alıntı BenCesur tarafından iletildi. Mesajı göster
    @karaca bunu daha önce kaç defa gördüm. Müşteri bilgisayarlarında çok geliyordu. Bunların iki tip olanları var. Birini burada anlattım.

İkincisi ise anasayfa google ayarlı olduğu halde, kayıt defterinde de aynı sayfa ayarlı olduğu halde yine de tarayıcıyı açınca başka sayfaya yönlendiriyordu. Bunu çözmek için vaktim olmadı ama bir daha karşılaşırsam diskin ghostunu alıp inceleyeceğim.

Sen ilk olarak adreste verdiğim çözümü bir dene.

İlk yolla çözemezsen combofix ve Ad-Aware ile tarat. kesin çözersin.
    senin bu söylediğin anasayfanın kilitlenmesi durumunda olan birşey.ama bu bilgisayarda anasayfalar kilitli değil.ne zamanki adres çubuğuna google.com yazıyorsun patt facebook a gidiyor.

Alıntı maxpayne tarafından iletildi. Mesajı göster
    Tehlikeli sitelere girersen bulaşır tabi.
    Kime sorsakta ben girmiyorum diyor kendi kendine spyware girdi zaten

Spyware girilen websitelerinden bulaşıyor daha çok. İndirip kullanılan programlarınız belliyse sorun yok.
    Symantec endpoint protection kullanıyorum senelerce formatsız kullanırsın bilgisayarı birşey olmaz.

Bir spyware vardı bir zamanlar bilgisayarın sesini kısıyordu neler var
    ah güzel kardeşim keşke öyle adult vs sitelerde gezinilmiş olsa da ha bundan oldu desek. bak yine diyorum, ne adres yazarsan yaz görüntüleyen bilgisayar (hangi web tarayıcı olduğunu önemi yok) google.com dediğinde facebook giriş sayfasına gidiyor.

Alıntı BenCesur tarafından iletildi. Mesajı göster
    Ben bu yukarıda bahsettiğim ikinci tür yönlendirmeyi kayıt defterinde arattım. kayıt defterine kesinlikle yazmıyor. Sonra genel olarak da arama yaptım ama bulamadı.

Dediğin gibi host dosyasına yazıyorsa doğrudur. bu aklıma gelmemişti.
    kayıt defterine bende baktım orada yok.hosts dosyasına bir bakayım.çünkü birtek o kalıyor.bi video çekip koyacağım buraya

Katılım tarihi
    15.05.2004
    Nereden
    Bostanlı
    Like
    44 defa
    Blog Mesajları
    3
    videoya gerek kalmadı.

en son hosts dosyasını da kurcaladıktan sonra bilgisayar nete çıkmamaya başladı.ne pislik birşeymiş arkadaş. Yeniden kurulum yapıyorum