Results 1 to 4 of 4

K12 uzantılı mail adresi

Bu sayfada İnternet kategorisindeki Genel(internet) forumunda K12 uzantılı mail adresi başlıklı konu tartışılıyor; Öğretmenlik yapan bir arkadaşım bana bunu sormuştu. Bu öğrenim kurumları için com, edu gibi uzantıların yanında bir de k12 diye ...

Power Member heskin35 Avatar
    Katılım tarihi
    10.06.2004
    Nereden
    Balıkesir/İzmir
    Like
    0 defa

K12 uzantılı mail adresi

Öğretmenlik yapan bir arkadaşım bana bunu sormuştu.
    Bu öğrenim kurumları için com, edu gibi uzantıların yanında bir de k12 diye uzantı varmış. Arkadaşım bu uzantıya sahip bir mail adresi almak istiyor. bu uzantıda bir site yada bu uzantının olayını biliyor musunuz.

New Member
    Katılım tarihi
    26.08.2004
    Like
    0 defa
    k12.tr uzantısı sadece okullar veya milli eğitime bağlı kurumlara verilir.
    öncelikle hangi hosting firmasından hizmet almak istiyorsanız 1 adet okulunuzun adına tescil edilmiş bir adet xxxx.k12.tr alan adı alacaksınız. bu alan adınıa almak okuldan bir adet üst yazı ile firmaya göndermeniz yeterli sonra hosting paketini seçip mail adresini hosting firmasının size vereceği kontrol panelinden alabilirsiniz

Senior Member
    Katılım tarihi
    14.06.2004
    Nereden
    Ankara
    Like
    0 defa
    Türkiyede de veriliyor. Bu uzantı Amerika'da ilköğretim 12 yıl olduğu için o okullara veriliyor. Bunun için www.nic.tr adresine bakın. İsim vermeye yetkili onlar

New Member
    Katılım tarihi
    26.08.2004
    Like
    0 defa
    www.turkticaret.net'den alabilirsin sadece okulun alan adı alacağına dair bir üst yazı gönder yeterli

Reklam

<