Results 1 to 6 of 6

Xp İnternet hızını arttırma

Bu sayfada İnternet kategorisindeki Genel(internet) forumunda Xp İnternet hızını arttırma başlıklı konu tartışılıyor; Xp internet hızınızı %20 kesiyor neden bende bilmiyorum sizde onu arttırabiliyorsunuz. AMA SADECE Windows Xp professional için Windows xp professional ...

Senior Member faruk20 Avatar
    Katılım tarihi
    16.06.2005
    Nereden
    İSTANBUL
    Like
    0 defa

Xp İnternet hızını arttırma

Xp internet hızınızı %20 kesiyor neden bende bilmiyorum sizde onu arttırabiliyorsunuz. AMA SADECE Windows Xp professional için Windows xp professional %80 internet hızını kullanmanıza izin veriyor İnternetinizin hızını % 20 arttırabilmek için
    Başlat >çalıştır >gpedit.msc >bilgisayar yapılandırıcısı >yönetim şablonları >ağ >Qus paket zamanlayıcısı >ayarlanabilen bant genişliğini sınırla >etkin >bant genişlik sınırı = 0 >uygula >TAMAM
    İŞTE BU KADAR
    artık internet hızınız %100 çalışıyor.

V.I.Member selcioo Avatar
    Katılım tarihi
    01.04.2005
    Nereden
    •Bilinmezlerden
    Like
    0 defa
    forumda biri demişti bir modumda bu konuyu kapamıştı!

Senior Member esquinare Avatar
    Katılım tarihi
    31.08.2004
    Nereden
    İzmir
    Like
    0 defa
    neden kesiyor ben sana söliim. QoS paket zamanlayıcısı paketlerin belirli bir sırada yollanmasını ve eğer istersen uygulamaların hepsi için ayrı bant genişliği ayarlamanı sağlar. gerek varmı yokmu, o interneti ne amaçla kullandığına bağlı.

hARDWAREMANIAC freeman1209 Avatar
    Katılım tarihi
    27.04.2004
    Nereden
    dünya gezegeni
    Like
    0 defa
    zaten varsayılan olarak o kısıtlama deaktif

Moderator diablo Avatar
    Katılım tarihi
    11.01.2002
    Nereden
    Japonya
    Like
    17 defa
    yüzde 20 bant genişliğinin olduğunu "etkin" olunca görüyorsun ... çok çok basit bir mantıkla etkin olmadığında böyle bir sınırın olmadığını çıkarabilirsin... Önce sınırlamayı etkinleştirip sonrada XP sınırlıyor demek çok entrasan bir mantık ...

Member
    Katılım tarihi
    16.10.2004
    Nereden
    TRABZON
    Like
    0 defa
    deaktif ya da yapılandırılmadığında bile otomatik olarak %20 sınırlıyor. açıklamasında öyle yazıyor. o yüzden etkin hale getirip sınırlamayı 0 yapmak lazım herhalde. daha iyi bilen biri keşke bunun risklerini de bir güzel açıklasa.