Results 1 to 8 of 8

zyxel modemin şifresini unuttum...?

Bu sayfada İnternet kategorisindeki Genel(internet) forumunda zyxel modemin şifresini unuttum...? başlıklı konu tartışılıyor; arkadaşlar zyxel 650-R modemin şifresini unuttum. şifremi nasıl bulabilirim. iyi çalışmalar....

New Member
    Katılım tarihi
    01.08.2004
    Like
    0 defa

zyxel modemin şifresini unuttum...?

arkadaşlar zyxel 650-R modemin şifresini unuttum. şifremi nasıl bulabilirim.
    iyi çalışmalar.

Gold Member EzerchE Avatar
    Katılım tarihi
    12.07.2002
    Nereden
    İstanbul
    Like
    40 defa
    Blog Mesajları
    1
    sanırım modemin arkasındaki reset tuşuna basınca kitapçıkta yazan kullanıcı adı ve parolaya dönüyor. admin / 1234 olması lazım.

New Member
    Katılım tarihi
    01.08.2004
    Like
    0 defa
    ilginize teşekkürler. modemin arkasında sadece açma kapama düğmesi var.
    kapatıp açılınca modemin şifresi değişmiyor.

Moderator diablo Avatar
    Katılım tarihi
    11.01.2002
    Nereden
    Japonya
    Like
    17 defa
    Alıntı salpazarli tarafından iletildi.
    ilginize teşekkürler. modemin arkasında sadece açma kapama düğmesi var.
    kapatıp açılınca modemin şifresi değişmiyor.
    açma kapamanın dışında mutlaka reset ile ilgili bir yer vardır . Muhtemelen bir iğnenin girebilceği kadar küçük bir yer olması lazım ...

Rookie Member mranderson Avatar
    Katılım tarihi
    02.08.2004
    Like
    0 defa
    zyxel modem de reset düğmesi vardı hatırladığım.iğne deliği gibi bi şey.iyi bak dostum.

Senior Member abbass@ Avatar
    Katılım tarihi
    31.10.2006
    Nereden
    Londra
    Like
    0 defa
    Modemin UDP portu diye bişiy olamayacağından, udp portunu öğrenme işinden vazgeç. İllede UDP dersen modemin üzerinden geçen ve programların kullandığı udp portlarını sniffer kullanarak görebilirsin.

modemin şifresini öğrenmek için, iki yolun var.
    ethernet i konsol portuna dönüştüren bir kablo kullanarak modeme hyperterminalden bağlanacaksın, orada muhtemelen şifre sormayacaktır.

daha sonra modemin içindeki menülerden şifreyi görebilirsin.

yine şifre isterse,

modemin vidalarını söküp, anakartının üzerinde bulunan iki bacaklı girişe(tıpkı cd Rom'un ses aygıtının bilgisayara takılması gibi), uygun kablo yerleştireceksin, kablonun diğer ucuna RJ45 connector çakıp ethernet kartına bağlayacaksın.

bağlantıyı kurduktan sonra hyperterminali açtığında direk menu karşına gelecek şifre girmeni istemeyecektir.

karmaşık gibi gelebilir fakat modemin ethernet portunun arka kısmındaki şifre sorulan devreye uğramadan ancak bu şekilde menüye atlanabilir.

Uygularmısın bilemem ama uygularsan problemin çözülecektir.

Rookie Member
    Katılım tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    Türkiye
    Like
    0 defa

Re: zyxel modemin şifresini unuttum...?

Açma kapama düğmesinin hemen yanında herhangi bir kalemle o deliğe bastığında modem ayarları fabrika ayarlarına döner. Ben şimdi bir arkadaşın int. baglantısını yaptım oda ordaki deliğe basmış ve ayarları sıfırlamış.
    Kolay gelsin

New Member ozan72 Avatar
    Katılım tarihi
    31.03.2008
    Nereden
    72
    Like
    0 defa

Ynt: zyxel modemin şifresini unuttum...?

Merhaba Arkadaşlar Ben Batman Dan Ozan Benim Zyxel Modemim Var şifremi Unuttum Ama çünnkü Kullanmıyorum Kurulumu Bozulmuş Galiba Internneteyken Bakıyorsun Kendi Kendine Internet Gidiyor Bu Son Haftalarda çok Sık Olmaya Başladı

Benim Zyxel Modeminin Tmm Sarı Kablonun Yanında Küçükk Bir Delik Var Altında Zaten Reset Yazıyor Ben Farketmemiştim Işte Burda Yazısınızı Gördüm Baktım Gerçekten De Var Mış! Ama Ben Basıyorum Böyle Basıldıgından Eminim Ama Kuruluma Giriyorum

Ayarları Kontrol Etmesi Için Cd Yi Takım Orda Test Programı Var Basıyorum Orda Kurulum Başlarken Modemle Baglantıyı Sağlıyor Sonrada Sadece şifre Istiiyor Hatırladıgım şifremi Giriyorum Olmuyor Resetledikten Sonra 1234 Yazdım Yine Olmadı

Peki Ne Yapmalıyım? Arkadaşlar önerilerinizi Bekliyorum

LinkBacks (?)

1. 27-04-2012, 22:28

Tags for this Thread

Reklam

<