Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 15
Like Tree6Beğeniler

Secereli Köpek Çiftliği ANKARA

Bu sayfada Off Topic kategorisindeki Güncel forumunda Secereli Köpek Çiftliği ANKARA başlıklı konu tartışılıyor; Arkadaşlar selam Ankaraya taşındık. Eryaman hayvan bakmak için çok güzel bir yer. Bir köpek almak uzun zamandır istiyorduk. Bir golden ...

Silver Member aybensermi Avatar
    Katılım tarihi
    12.08.2007
    Nereden
    Ankara
    Like
    4 defa
    Blog Mesajları
    2

Secereli Köpek Çiftliği ANKARA

Arkadaşlar selam

Ankaraya taşındık. Eryaman hayvan bakmak için çok güzel bir yer. Bir köpek almak uzun zamandır istiyorduk.

Bir golden almak istiyoruz. 3 kuşak seceresi belli, güzellik yarışmalarına girmeye yetkisi olan, damgalı ve çipli bir golden yavrusu istiyoruz.

Ankara hayvan çiftliklerine bakıyorum ama aradığım gibi kaliteli bir yer yok. Ticarethane havasına çok bürünmemiş ve güvenilir bir yer arıyorum.

Böyle bildiğiniz güvenilir yerler var mı ?

Not: Sokak köpeği çok baktım, içerde dışarda her yerde ... Sokak kedisi de çok baktım. Bu sefer farklı bir şey istiyorum. Yargılamaya kalkmayın lütfen.
    En son aybensermi tarafından düzenlendi: 09-10-2011 saat 15:06

'Long Live Play Gecko Avatar
    Katılım tarihi
    20.09.2008
    Nereden
    Ankara
    Like
    282 defa
    Blog Mesajları
    1
    - Açıkçası ben para karşılığı hayvan ticaretine tamamiyle karşı biriyim. Çünkü petshop hayvanları gerçekten çok kötü şartlarda, büyümesin diye aç susuz bir şekilde küçücük kafeslerde pazarlanıyolar. Enerjik görünmeleri için zaralı iğneler yiyor, hastalanıncada öldürülüyorlar. Biz satın aldıkçada bu işkence sürüyor. Bu yüzden; bunu forumdaki herkes için söylüyorum, bu kirli ticarete ortak olmayalım. Can dostlarımızı barınaklardan alalım. Herkesin Cins bir hayvan istediğini biliyorum. Barınaklarda da şu an yuva bekleyen binlerce cins köpek var. Bunlar arasında isteğinize uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

- Bu yüzden benim tavsiyem barınaktan sahiplenmeniz. Ankaradaki bildiğim barınaklar ise şunlar;

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Barınağı:

Adres: Mühye Köyü, Yeşilkent Mah. / Ankara
    Tel: 0312 442 6398

100. Yil Sahipsiz Hayvan Barinagi
    (Cankaya Belediyesi)

Adres: Yuzuncuyil, Balgat-Ankara

Telefon: (0312 285 97 58)

Hayvan sayısı: 5000 köpek

Ayrıca bakınız: BARINAKLAR HAKKINDA B0LG0 - *ANKARA'DAK0 KÖPEK BARINAKLARI* * * * * *VE SOKAK KÖPEKLER0
    Blow-II, DonQuichotte, Mr.D34DLY ve 1 kişi daha bu mesajı beğendi.

Cool Moderator DonQuichotte Avatar
    Katılım tarihi
    03.06.2004
    Nereden
    izmir
    Like
    274 defa
    Blog Mesajları
    16
    Alıntı Gecko tarafından iletildi. Mesajı göster
    - Açıkçası ben para karşılığı hayvan ticaretine tamamiyle karşı biriyim. Çünkü petshop hayvanları gerçekten çok kötü şartlarda, büyümesin diye aç susuz bir şekilde küçücük kafeslerde pazarlanıyolar. Enerjik görünmeleri için zaralı iğneler yiyor, hastalanıncada öldürülüyorlar. Biz satın aldıkçada bu işkence sürüyor. Bu yüzden; bunu forumdaki herkes için söylüyorum, bu kirli ticarete ortak olmayalım. Can dostlarımızı barınaklardan alalım. Herkesin Cins bir hayvan istediğini biliyorum. Barınaklarda da şu an yuva bekleyen binlerce cins köpek var. Bunlar arasında isteğinize uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.
    Gecko'nun açıkladığı gibi, petshoptan alma da nerden alırsan al. hayvan hakkının yenmesine vesile olmamak lazım, öbür tarafta insanın burnundan getirirler.
    BenCesur bu mesajı beğendi.

Katılım tarihi
    12.08.2007
    Nereden
    Ankara
    Like
    4 defa
    Blog Mesajları
    2
    Alıntı Gecko tarafından iletildi. Mesajı göster

- Bu yüzden benim tavsiyem barınaktan sahiplenmeniz. Ankaradaki bildiğim barınaklar ise şunlar;

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Barınağı:

Adres: Mühye Köyü, Yeşilkent Mah. / Ankara
    Tel: 0312 442 6398

100. Yil Sahipsiz Hayvan Barinagi
    (Cankaya Belediyesi)

Adres: Yuzuncuyil, Balgat-Ankara

Telefon: (0312 285 97 58)

Hayvan sayısı: 5000 köpek

Ayrıca bakınız: BARINAKLAR HAKKINDA B0LG0 - *ANKARA'DAK0 KÖPEK BARINAKLARI* * * * * *VE SOKAK KÖPEKLER0
    Alıntı DonQuichotte tarafından iletildi. Mesajı göster
    Gecko'nun açıkladığı gibi, petshoptan alma da nerden alırsan al. hayvan hakkının yenmesine vesile olmamak lazım, öbür tarafta insanın burnundan getirirler.
    Sonuna kadar haklısınız. Ben de zaten ticarethane havasına çok bürünmemiş, önceliği hayvanların sağlığına ve yaşama koşullarına veren bir yer arıyorum.

Daha önce çok hayvan baktım, kedi, köpek, kuş, hamster ...

Bir çoğu sokaktan geldi. Biri bir benzincinin kapısının önünden, biri kumsaldan, biri bir yıkıntının içindeki yuvasından ...

Bu sefer cins ve özelliklerine göre eğitebileceğim bir hayvan arıyorum. Golden olsun istiyorum ama cins alıcaksam seceresi de belli olsun.

Burada Göksu AVM nin içinde bir petshop var. Hayvanlar 2 avuç kafeslerin içine tıkılmış, önlerine bir kap mama bir kap su konmuş orada bütün gün uyumaya ve sergilenmeye mahkum bırakılmış.

Öyle bir yerden almayı asla düşünmem zaten.

Ama bir çiftlik, iyi bir çiftlik bulabilirsem almak istiyorum.
    En son aybensermi tarafından düzenlendi: 11-10-2011 saat 08:28

Katılım tarihi
    12.08.2007
    Nereden
    Ankara
    Like
    4 defa
    Blog Mesajları
    2
    Arkadaşlar bir çiftliğe fiyat sordum çok anormal bir fiyat verdiler. Düşünmedim bile. Sonra uzunca bir süre bakmadım. Köpek ırklarını araştırdım. Özellikle büyük ırkları.

Uzun zamandır istediğimiz bir cins vardı, st bernard ama sıcak yerde yaşadığımızdan alamıyorduk. Ankaraya taşındık. Burada bakabiliriz. Ama FCI secereli bir st bernard almak istiyorum.

KIF yani Köpek Irkları Federasyonu Türkiyede köpeklere secere çıkaran bir kurum ama dünyada bir geçerliliği yok secerelerinin. FCI ile anlaşmaları var ama üyeleri değiller. Yani kısaca Türkiye FCI üyesi değil.

Ama Türkiyede FCI secereli köpekler satılıyor. Anladığım kadarıyla yurtdışından getiriyorlar. Ve bu köpeklerin FCI secere belgelerinde kırmızı damgayla export yani ihraç yazıyor.

Kafam çok karışık gerçekten. O kadar olayı var ki herkes de bir şeyler yazmış internette ama sanki herkes anlıyor gibi yazmışlar.

Yok onun köpeğinin CBAB'ı varmış, yok yarışmalar ... Ama kimse bunların ne olduğunu açıklamamış.

Ben St Bernard almak istediğimiz için seceresi olsun diyorum. Çünkü mecburen parayla alacaz, bu köpeği bedava bulmanın imkanı yok. Golden alacak olsak bedava yavru verenler çok, o zaman secere falan umurumda olmaz.

Ama madem parayla alacaz soyu belli olsun, yarışmalara katılmaya hakkı olsun, ileri de çiftleştirirsem yavrularını satabileyim ki ordan gelen parayla mama masraflarını da azaltabilirim.

Arkadaşlar, internette çoğu hayvan ve köpek sitesine danıştım ve cevap bekliyorum.

Ama yıllardır bu sitedeyim ve size güveniyorum. Belki sizin de bildiğiniz bir şeyler vardır diye sormak istedim.

Ayrıca en önemli olay şu ki çoğu Pet shop ve çiftliğe sordum, fiyatlar 750 lira ile 3000 lira arasında değişiyor ve nasıl oluyorsa hepsi FCI secerelerinin olduğunu söylüyor.

Ama biri 750'ye biri 3000 liraya satıyor.

Bu konuda en güvendiğim yer İstanbul Şilede Von Juliet çiftliği hani şu dizide oynayan kurt köpek pulsar da orada yetişmiş. Akut köpekleri falan yetiştiriyorlar ki bu yüzden güveniyorum zaten ama FCI secereli bir Sr Bernard 3000 lira.

Bu kadar para veremem.

Bana önerebileceğiniz gerçekten ucuz ve güvenilir ve gerçek FCI belgesine sahip hayvanları olan yerler var mı ?

Aralarında nasıl bu kadar fiyat farkı olabiliyor ?

Lütfen yardımcı olun ...

V.I.Member stevejones Avatar
    Katılım tarihi
    06.12.2005
    Nereden
    İstanbul
    Like
    51 defa
    Kopek sevgını anlarım,serecelı ıstemenıde anlıyorum saf cıns olması acısından,ama 3 kusak secerelı bulmak nerdeyse ımkansızdır,yada yalandır soylenen,vede guzellık yarısmasına gırmeye yetkıde neyın neyı cozemedım,unvan yada odul kazanmakmı amacın?ayrıca benım bıldıgım boyle bır yetkı yok,yarısmaya basvurursun safkan,ırk ozellıklerıne hazıse zaten yarısbılır.Ve en kotusu bu saf kan kopek olayını daha once sordugun teknolojık sorulardakı gıbı!2.el uygun fıyatlı tv yada ucuza fotografcılık kursu gıbı olarakta cozmen haylı zor,kırma olmayan safkan bır goldenın ozellıklede(bıkıp satanlar harıc) pıyasası zaten 1000tl dır ortalama.hayvan sevgısı ıcın tabıkı barınagı oneırırm,ben aylarca yedıkule barınagındakı 1500 kopekle bırlıkte,haftada bır gun olmasına ragmen bırcok off gunumu gecırdım ve gordumkı safkan olsun olmasınmukemmel kopekler var.bu konuda petshoplar malesef pıyasaya hakım ve sahtekar olmayan bır petshopta ozellıkle sosyete semtlerde takılanlar 2000tlye kadar cıkabılır normal yanı,senın anne babası elınde olup cıftlestırdıgı,elınde 4-5 adet olup gorece makul fıyatlara verecek olan,bıreysel hayvan sahıplerını bulabılmen gerekır.Velhasıl kelam fcı sertıfaklı safkan bır goldenı ucuz dıye tabır ettıgımız mıktarlara bulman haylı zor.Onumuzdekı haftalarda yenı heves edıp yenı hobıler,yenı objeler ıcın soracagın,''arkadaslar ucuz,guvenılır neresı var?'' konu baslıklarında gorusmek uzere....
    En son stevejones tarafından düzenlendi: 27-12-2011 saat 21:03

Katılım tarihi
    12.08.2007
    Nereden
    Ankara
    Like
    4 defa
    Blog Mesajları
    2
    Alıntı stevejones tarafından iletildi. Mesajı göster
    Kopek sevgını anlarım,serecelı ıstemenıde anlıyorum saf cıns olması acısından,ama 3 kusak secerelı bulmak nerdeyse ımkansızdır,yada yalandır soylenen,vede guzellık yarısmasına gırmeye yetkıde neyın neyı cozemedım,unvan yada odul kazanmakmı amacın?ayrıca benım bıldıgım boyle bır yetkı yok,yarısmaya basvurursun safkan,ırk ozellıklerıne hazıse zaten yarısbılır.Ve en kotusu bu saf kan kopek olayını daha sordugun teknolojık sorulardakı gıbı!2.el uygun fıyatlı tv yada ucuza fotografcılık kursu gıbı olarakta cozmen haylı zor,kırma olmayan safkan bır goldenın ozellıklede(bıkıp satanlar harıc) pıyasası zaten 1000tl dır ortalama.hayvan sevgısı ıcın tabıkı barınagı oneırırm,ben aylarca yedıkule barınagındakı 1500 kopekle bırlıkte,haftada bır gun olmasına ragmen bırcok off gunumu gecırdım ve gordumkı safkan olsun olmasınmukemmel kopekler var.bu konuda petshoplar malesef pıyasaya hakım ve sahtekar olmayan bır petshopta ozellıkle sosyete semtlerde takılanlar 2000tlye kadar cıkabılır normal yanı,senın anne babası elınde olup cıftlestırdıgı,elınde 4-5 adet olup gorece makul fıyatlara verecek olan,bıreysel hayvan sahıplerını bulabılmen gerekır.Velhasıl kelma fcı sertıfaklı safkan bır goldenı ucuz dıye tabır ettıgımız mıktarlara bulman haylı zor.Onumuzdekı haftalarda yenı heves edıp yenı hobıler,yenı objeler ıcın soracagın,''arkadaslar ucuz,guvenılır neresı var?'' konu baslıklarında gorusmek uzere....

Tabii senin de bu konuların ilk mesajını okuyupta sonrakilere bir göz bile atmadan yapacağın saçma sapan yargılamalarında görüşmek üzere ...

Eğer soruma çözüm olabilecek nitelikte gerçek ve geçerli bir cevabın varsa yaz, yoksa benim kafamı meşgul etme ve "Benim yeni heves ve hobilerimle ilgili açacağım konularda" yer kaplama.

Bu da herhalde "off" bir anına denk geldi ki böyle laf olsun torba dolsun diye yazıverdin birşeyler ... Anlıyorum seni.

Katılım tarihi
    06.12.2005
    Nereden
    İstanbul
    Like
    51 defa
    Estagfurullah yargılama gıbı bır dusuncem olmadı,bole bır hakkım olamazda zaten,haklısın sımdı tam okudum.Goldenla baslayıp st.bernarda heves etmıssın,olabılır dogaldır.Hayvan sevgısı,kopek sevgısıne,kopek sevgısı ırk sevgısıne yonelmıs,muhtemelen de dısı ıstıyorsundurkı ılerıde getırısı olsun..pardon masrafını cıkarsın.Benım fıkrım hayvana verecek ılgı ve sevgın varsa,ustunede zaman ve para olarak zarurı ıhtıyaclarını karsılayacak durumun varsa tabıkı edın onunda sıcak bır yuvası olsun.Ama hayvanı yedıgı mamaların kulfetı gerı amortıse etme gıbı bır yukumlulukle yaftalama.Farzetkı aldıgın yavru kısır cıktı ayda ılerıde hastalık ıle bu duruma dustu,ne olcak yavru veremıyor dıye yada parayla aldım dıye pısmanmı olacaksın,kopekler konusunda fazalsıyla tecrubemde,bılgımde var senle paylastım ama bakıs acını elestırdım,nedense sevıyeyı asagı cekmıssın.ıng bulldoglar ortacaga kadar eskıdır,cok kıymetlı zekı ve pahalıdırda,pekı enden kımse tercıoh etmez bılırsın belkı.En fazla ıkı yavru verırı,ve dısı yavruların cogu kısırdır dogustan,malesefkı bu kopegı beslerken,emelılık fonu gıbı ılerde para getırsın dıyen zıhnıyet cok tercıh etmez bu kopeklerı.cok fazla kazanmamam ragmen subat sogunda sırt cantasına paramla aldıgım bıskuvıtlerı,sutlerı gıdıp barınakta kopeklere yedırmenın,ve 400 dolara aldıgım boxer kopegı ev degıstırırken bakamayacagımdan yıne ucretsız,ama yeterkı layıgıyla bakılacak olsun dıye sahıplendırmemın,benzerı tecrubelerımın senın acıtıgn kopekle ılgılı konuya yazmama yetecegı kanatındeyım,evet bugundce off um ver hafta off umda farklı hevesım olmadıgından bu off umdada kopekle ılgılı bır paylasımda bulundum.Degerlendırırsın degerlendırmesın senın agı duzeyıne baglı.son olarakta laf olsun torba dolsun sozune degıneyım,eger bır parca tarafsız bakabılırsen,hangımız bu foruma yazdıklarının laf olsun torba dolsun sınıfına gırdıgını acıkca gorebılırsın,yanı hıc olmazsa ben ole umuyorum.

Katılım tarihi
    12.08.2007
    Nereden
    Ankara
    Like
    4 defa
    Blog Mesajları
    2
    Benim bu forumda sorulan sorulara yanıt verecek teknik bilgim yok. Zaten foruma girme amacım da salt soru sormak içindi.

Aklıma gelen herşeyi sorarım. Şu forumun neredeyse her bölümünde bir sorum vardır. Çoğu günceldedir sorularımın. Bir markanın hangi markette daha ucuz olabileceğini bile sorarım. 2007'den beridir üyeyim, şu ana kadar yazdığım mesajlara baksan neredeyse %90'ı sorularımdır, geri kalanı da havadan sudan mevzulara yorumlar.

Param var. Çalışmıyorum. İş arıyorum ama param var. Baba parası yiyorum kısaca. Gayet rahat geliyor. İlk bilgisayarımı aldığımda 2000 liradan fazla para vermiştim. O zamanlar acemiydim. İç mimarlıktaydım fazla acele ettim. Hem çok uygun olmayan hem pahali bir ürün aldım. Ama memnun kaldım.

Şimdi bir köpek almak istiyorum. SATIN almak istiyorum. 3000 liraya varan fiyat biçiyorlar. Verebilirim. Ama hem FCI secereli hem daha ucuz olsun istiyorum.

Dişi alıcam. Kısır çıkarsa sorun değil. Ama çıkmazsa çiftleştiricem. Yavrularını satıcam. Dişi yavrulardan birini yada ikisini ayırıp onları da çiftleştiricem, tabi zamanı gelince ve hayvanlar hazır olduğunda.

Masraflar hem azalacak hem artacak. Çok umurumda değil.

Bu konuda eğitim almak istiyorum. İlerde bu tarz bir yer açabilirim. Çok değil 1-2 seneye. Önceleri getirtip satışını yaparım, daha sonraları üretimine başlayabilirim.

Hayvan yarışmalarına katılmak istiyorum. Hem hayvanın alacağı ünvan yavrularının satışında önemli bir tercih sebebi olacak hem de para ödülü veriyor çoğu yarışma.

Soru sormaya devam etmeyi düşünüyorum. Durmaksızın. Çünkü her ne kadar işe yaramaz ve saçma gibi görünseler de ve her ne kadar çoğuna düzgün cevaplar alamasam da oldukça işe yarıyorlar.

Sordukça cevap alıyorum, cevap aldıkça soruyorum. Çok net bilgi sahibi olmayanlar da cevap yazıyorlar çoğu zaman. Bu da bana yarıyor. Çünkü o cevaplardaki eksik yada yanlış bilgileri araştırma fırsatım oluyor. 1 soruyorum 1000 öğreniyorum.

Mesela ibranice kursu ile ilgilenen bir arkadaş özel mesaj attı ve ilgilendiğini bildirdi. Görüşüyoruz ve yılbaşından sonra büyük ihtimalle bu düşüncemizi gerçekleştireceğiz.

Diyeceğim şu ki, ben her ne kadar bu foruma fazla bir katkı sağlamıyor olsam da buradan çok bilgi ediniyorum. Güzel dostluklar kuruyorum.

Yargılamak hakkım değil zaten deyip dilimizin inceliklerinden faydalanıp inceden inceye insanları yargılamak ve giydirmeye çalışmak çok kolay.

Bilmiyorum, belki de ben yanlış anladım seni. Ama bir kere de ben hatırlatayım, evet yargılamaya hakkın yok. Kimsenin hakkı yok.

Ama yargılamıyor olsan bile lütfen gerçekten gereksiz mesajlar yazma, en azından benim konularıma. Sana göre boş olan konulara yazma kısaca, rica ediyorum ...

Bana bir getirisi olmuyor çünkü, yoksa nereye ne yazdığın çok umurumda değil.
    En son aybensermi tarafından düzenlendi: 27-12-2011 saat 22:03

Katılım tarihi
    06.12.2005
    Nereden
    İstanbul
    Like
    51 defa
    Aynen kımın parasını yedıgın benı baglamaz,hatta kımsenın ne kazandıgıda,ama bır paragrafta bu one cıkarılmasa kanımca daha ıyı olur.Istedıgn soruyu sor,oku ogren,sen ogret,hatta bunlar teknolojık olacak dıye bır kaıde de yok eyvallah.Gıydırmeyede calısmıyorum,ama kalkıp bırıde haddını asarda ''laf olsun torba dolsun yazıverdın bırseyler derse'' acıkca yazarsa,ben sevıyesıne dusmeden cevaplarım.ınce ınce dıyemı,yoksa gıydırmekmı dıyemı nıtelendırırsın senın jargonuna kalmış.Forumada yıne senın kendı yazdıklarına uygun gordugun tabırlerınle ''katkı saglamıyor,gereksız mesajlar,bos olan konulara'' dıye hukum getırmedım.Getırısını yazdıklarım ıcınden ozumseyemıyorsan sorun degıl yazmam,tabıkı nereye yazdıgım umurunda olmayabılır,dogal bu,kendımden bılıyorum,bende senın sorun degılde umrumda olan bahtsız bır kopek yavrusuydu.Ama cevap hakkı dogurmayacak yazılarına sessız kalabılırım.aslında her satırında yazabılcegım seyler varda neyse vaktım yok,sana egıtımını almak ıstedıgın tum konularda,evcıl hayvan,ıbranıce,fotografcılık kursu v.b gıbı bılumum aktıvıtelerde basarılar dılıyorum.Benı guldurdun,allahta senı guldursun...

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon