Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 11

1500 Km Giden Bisiklet

Bu sayfada Off Topic kategorisindeki T.T.K. forumunda 1500 Km Giden Bisiklet başlıklı konu tartışılıyor; Çin’de üretilen elektrikli bisikletleri ilk defa Türkiye’ye getiren Mobis Elektrikli Araçlar artan petrol fiyatları, çevre kirliliği ve trafik sorununa yeni ...

Banned user
    Katılım tarihi
    22.11.2006
    Nereden
    Firinda izgara tavuk, rus salatasi, yaprak sarmasi, kestaneli pilav, sarap kesmezse raki, bol antep fistikli cerez ve tv...
    Like
    0 defa

1500 Km Giden Bisiklet

Çin’de üretilen elektrikli bisikletleri ilk defa Türkiye’ye getiren Mobis Elektrikli Araçlar artan petrol fiyatları, çevre kirliliği ve trafik sorununa yeni çözümler getiriyor.

Çin'de üretilen ve ayda 5 YTL'lik elektrik masrafıyla tam 1.500 kilometre yol gidebilen elektrikli bisikletler Türkiye'de..

Çin’de üretilen elektrikli bisikletleri ilk defa Türkiye’ye getiren Mobis Elektrikli Araçlar artan petrol fiyatları, çevre kirliliği ve trafik sorununa yeni çözümler getiriyor. Biselect adı verilen ve bisiklet ile motosiklete benzeyen yeni araçlar ev elektriğinde şarj edilerek 50 kilometreye kadar yol kat edebiliyor, yedek şarj adaptörü sayesinde bu mesafe 100 kilometreye kadar çıkıyor.

Her gün şarj edildiğinde ise ayda 5 YTL’lik elektrik harcayarak bin 500 kilometre gidebiliyor. Biselect markalı araçlar, egzozu olmadığı için doğayı kirletmiyor ve gürültü kirliliğine yol açmıyor. İki yıl garanti ve 24 saat teknik destek hizmeti olan bu araçların fiyatları ise modellerine göre değişebiliyor. Araçların fiyatları bin 150 YTL ile bin 575 YTL arasında değişiyor.

BİSİKLET STATÜSÜ UYGULANDI

Haziran ayından 14 modeli Çin’den ithal eden Mobis Elektrikli Araçlar sorumlusu Berna Karataş iki aylık bir zaman dilimi içerisinde 500’e yakın Biselect sattıklarını söyledi. Karataş, "Elektrikli bisikletleri Çin’den ithal etmek için önce Sanayi Bakanlığı’ndan izin almamız gerekiyordu. Ancak bu araçlar ne bisiklet ne de motosiklet statüsünde bulunuyordu. Yani araçların bir tanımı yoktu. Sanayi Bakanlığı ise bizden örnek istedi. Bu sorunu gidermek için diğer Avrupa ülkelerine araçların nasıl giriş yaptıklarını araştırdık. Sonuç olarak da Bakanlık bunu bisiklet olarak getirebileceğimizi söyledi " dedi.

EHLİYET GEREKTİRMİYOR

Bu araçları Türkiye’ye getirdikleri zaman yoğun ilgi beklediklerine dikkat çeken Karataş "Bugün bu araçları 7’den 70’e herkes kullanabilir" dedi. Karataş, "Biz benzinli araçlara alternatif olacak yeni bir aracı Türkiye’ye getirdik. 8 saatte dolan şarj ile bu araçlar 50 kilometre gidebiliyorlar. Ayrıca yedek şarjları bulunanlar da mevcut. Yolda kalmak mümkün değil. Çünkü pedal çevirerek de normal bir bisiklet gibi yolunuza devam edebiliyorsunuz. Araçların hızları ise 25-35 kilometre arasında değişiyor. Herhangi bir bakımı yok. Yedek parça sorunu şimdiye kadar yaşamadık. Bisiklet statüsünde oldukları için de ehliyet, ruhsat ve plaka gerektirmiyor" dedi.

20 BAYİ SATIŞ YAPIYOR

Biselect markalı araçları il bayilikleri vererek sattıklarına dikkat çeken Karataş, "Yeni bayiler kuruyoruz, bir ayda 20 bayiye ulaştık. Yurdun farklı yerlerinden teklifler geliyor. Ancak biz uzun süreli bir yatırım düşündüğümüz için bayi seçiminde titiz davranıyoruz. Herkes bayilik almak istiyor ancak biz il bayiliklerine önem veriyoruz" dedi. Hedeflerinin yatırımları hızlandırmak olduğunu da belirten Karataş, "İstanbul ve İzmir gibi büyük kentlerin dışında Bursa, Giresun, Antalya, Çorum, Düzce, Gaziantep gibi geniş bir coğrafyaya dağılıyoruz. Ancak Doğu Karadeniz’den çok talep geliyor" dedi.

Türkiye’de üretim yapmayı planlıyoruz

BİSİLECT araçların Türkiye’de yoğun ilgi görmesi sonucunda Türkiye’de üretim yapmaya karar verdiklerini söyleyen Mobis Elektrikli Araçlar sorumlusu Berna Karataş "Büyük bir yatırım yaparak bu araçları Türkiye’de üreteceğiz" dedi. Karataş, "Yoğun ilgi bekliyorduk, çünkü sadece Çin’de değil birçok Avrupa ülkesinde de bu araçlara büyük ilgi gösteriliyor. Bir ayda beklentimizin çok üstünde satılınca Türkiye’de üretim yapma kararı aldık. Yakında fabrika inşatına başlamayı hedefliyoruz. Bazı parçalar Çin’de üretilecek. Bazı parçaların üretimi ve montajı ise Türkiye’de yapılması planlanıyor" dedi.

Cool Member karizmatic Avatar
    Katılım tarihi
    14.12.2005
    Nereden
    istanbul
    Like
    0 defa

Re: 1500 Km Giden Bisiklet

Sedat ben bunu da Hürriyet Gazetesi nde okumuştum... Buna benzer haberleride hep sen bu foruma sunuyorsun

V.I.Member Girdap Avatar
    Katılım tarihi
    24.02.2006
    Nereden
    İstanbul / Maltepe
    Like
    0 defa

Ehliyet gerektirmemesi güzelmiş

Banned user
    Katılım tarihi
    22.11.2006
    Nereden
    Firinda izgara tavuk, rus salatasi, yaprak sarmasi, kestaneli pilav, sarap kesmezse raki, bol antep fistikli cerez ve tv...
    Like
    0 defa

Alıntı karizmatic tarafından iletildi. Mesajı göster
    Sedat ben bunu da Hürriyet Gazetesi nde okumuştum... Buna benzer haberleride hep sen bu foruma sunuyorsun

Kardeşim benim Buna benzer ? bunca mesajımdan ttk bölümüne kaç konu acmısım bakarmısın ?

Genel bölümüne ise 1 Atatürkle ilgili( buda sayılıyorsa) 2-tecavüz ile ilgili konu açtım.

Kaç eder bu ? 2 eder eğer sen benim T.T.K bölümüne açtıgım 1 konuyuda hesaplarsan.

Haber dedin ama güncelde : Haberde mevcut buyur.

Eurovision'da Türkiyeyi Temsil edecek kişi açıklandı ( haber)

Sağır odadaki işkence sahnesi buyrun (haber)

Cevahir'de küçük kıza güvenlikçi dayağı (haber)

Sağır Oda'da İşkence Aleti Olarak Çikita Muz (haber)

Daha gerisinide yazma gereği duymuyorum. Tabiki burada bunca kişi var normal olarak illaki verilen konulardan bir kaçını bilen veya o gün şansa tv de izlemiş yada nette dolaşırken görmüş olabilir.

Ben burada daha yeniyim Buna benzer haberleride hep sen bu foruma sunuyorsun gibi yakıştırma benim rahatsız ettiğim gibi anlamama sebeb oldu.

Ben aynı görüşlerimi belirtemiyorum çünkü yeniyim ve yukarıda gösterdiğim konuları dikkate alarak söylüyorum

1-istatiksel olarak HEP BEN mi olmuş gözüküyorum ?

2- T.T.K de ilk konu açışım bunuda göz önünde bulundurmanı isterim

Eğer rahatsız olunuyorsa Sunmam bir daha sorun değil arkadaşım. Bu arada inan bana görüşünü belirttiğin için çok teşekkürler Hayırlı forumlar.

hARDWAREMANIAC muratyayla Avatar
    Katılım tarihi
    23.03.2006
    Nereden
    istanbul / yenibosna
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    1

Alıntı §£ðŶا£æ tarafından iletildi. Mesajı göster
    Kardeşim benim Buna benzer ? bunca mesajımdan ttk bölümüne kaç konu acmısım bakarmısın ?

Genel bölümüne ise 1 Atatürkle ilgili( buda sayılıyorsa) 2-tecavüz ile ilgili konu açtım.

Kaç eder bu ? 2 eder eğer sen benim T.T.K bölümüne açtıgım 1 konuyuda hesaplarsan.

Haber dedin ama güncelde : Haberde mevcut buyur.

Eurovision'da Türkiyeyi Temsil edecek kişi açıklandı ( haber)

Sağır odadaki işkence sahnesi buyrun (haber)

Cevahir'de küçük kıza güvenlikçi dayağı (haber)

Sağır Oda'da İşkence Aleti Olarak Çikita Muz (haber)

Daha gerisinide yazma gereği duymuyorum. Tabiki burada bunca kişi var normal olarak illaki verilen konulardan bir kaçını bilen veya o gün şansa tv de izlemiş yada nette dolaşırken görmüş olabilir.

Ben burada daha yeniyim Buna benzer haberleride hep sen bu foruma sunuyorsun gibi yakıştırma benim rahatsız ettiğim gibi anlamama sebeb oldu.

Ben aynı görüşlerimi belirtemiyorum çünkü yeniyim ve yukarıda gösterdiğim konuları dikkate alarak söylüyorum

1-istatiksel olarak HEP BEN mi olmuş gözüküyorum ?

2- T.T.K de ilk konu açışım bunuda göz önünde bulundurmanı isterim

Eğer rahatsız olunuyorsa Sunmam bir daha sorun değil arkadaşım. Bu arada inan bana görüşünü belirttiğin için çok teşekkürler Hayırlı forumlar.
    takma kafana arada böyle cevapları herkes gazete okumuyor tv izlemiyor ben ilk kez gördüm haber sağol bendemi alsam dicem ama 4 teker olmayınca zor

V.I.Member samyazah Avatar
    Katılım tarihi
    04.02.2006
    Nereden
    beden istanbul, ruh karşıyaka
    Like
    0 defa

Sedat kardeşim, bak işine sen, takma onu bunu... kimsede kötü bir niyet olduğunu sanmıyorum, istemeyen okumaz, okuyan da en azından bişey kaybetmez..

Gold Member e-diablo Avatar
    Katılım tarihi
    24.10.2002
    Nereden
    Ankara, Turkey
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşın nezaket ve ilginç haberler sunmanızdan kaynaklı olarak öyle bir cümle kurduğunu sanıyorum, bun da alınacak yada kırılacak birşeyde görmüyorum.

Birde haberleri siteye eklerken lütfen kaynak belirtiniz.

Katılım tarihi
    14.12.2005
    Nereden
    istanbul
    Like
    0 defa

Alıntı e-diablo tarafından iletildi. Mesajı göster
    Arkadaşın nezaket ve ilginç haberler sunmanızdan kaynaklı olarak öyle bir cümle kurduğunu sanıyorum, bun da alınacak yada kırılacak birşeyde görmüyorum.

Birde haberleri siteye eklerken lütfen kaynak belirtiniz.
    +1 Aynen içimi okudun be Abi Sedat amma alınganmışsın ya Ben o anlamda yazmamıştım o cümleyi
    e-diablo tam da benim hislerime tercüman oldu Tabii ki bu konuları senin açmanı eleştirmedim.Sadece bu haberleri senin bu foruma sunduğunu belirttim o kadar.
    Yine de seni kıracak bir şey yazmışsam özür dilerim Sedat.Burada kimseyi kıracak bir şey yapmak aklımın ucundan bile geçmez.Sen haberlerine devam et,yenilerini bekliyoruz Saygılar.

Banned user
    Katılım tarihi
    22.11.2006
    Nereden
    Like
    0 defa

karizmatic Arkadaşım estafurullah bende de suç var biraz ters anladım.

Kesinlikle ama kesinlikle darılmam sadece yanlışmı yaptım diye sordum. ki yeni oldugum ve tanısık olmadıgımız için senin sözlerin bana tuhaf geldi sende kusuruma bakma bu konuda. Hayırlı forumlar dilerim

Katılım tarihi
    14.12.2005
    Nereden
    istanbul
    Like
    0 defa

Alıntı §£ðŶا£æ tarafından iletildi. Mesajı göster
    karizmatic Arkadaşım estafurullah bende de suç var biraz ters anladım.

Kesinlikle ama kesinlikle darılmam sadece yanlışmı yaptım diye sordum. ki yeni oldugum ve tanısık olmadıgımız için senin sözlerin bana tuhaf geldi sende kusuruma bakma bu konuda. Hayırlı forumlar dilerim
    Sorun yok.Devam

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon