Results 1 to 9 of 9

Konu: Full Sağlıklı Audio CD Yazmak Nasıl Olur?

V.I.Member salamura Avatar
    Katılım tarihi
    04.08.2004
    Nereden
    sin hemşerim
    Like
    0 defa

Question Full Sağlıklı Audio CD Yazmak Nasıl Olur?

Bşalıktan anlaşıldığı gibi okunması tesadüflere makineye kalmadan,en dandik(basit,özelliksiz) okuyucunun bile okuyacağı,en dandik cd ye bile sağlıklı yazılabilecek bir audio cd için neler seçilmeli,neler yapılmalı...??

Gold Member BLACKandWHITE Avatar
    Katılım tarihi
    23.11.2002
    Nereden
    İstanbul
    Like
    4 defa

Ynt: Full Sağlıklı Audio CD Yazmak Nasıl Olur?

audia CD yazarken TRACK AT ONCE seçeneğini kullanıyorum ve yazma hızını 12x veya 16x ile sınırlıyorum.
    gayet başarılı oluyor

V.I.Member HuRRiCaNe Avatar
    Katılım tarihi
    02.04.2006
    Nereden
    Searching ...
    Like
    0 defa

Yazma hızını ne kadar düşük tutarsan, ve diski ne kadar temiz tutarsan o kadar iyi.

hARDWAREMANIAC escobar Avatar
    Katılım tarihi
    15.03.2006
    Nereden
    Boston
    Like
    1 defa

Bir de kaliteli bir medya kullanırsan daha iyi olur, ben verbatim kullanıyorum. bazen de maxell. Araç teybinde de rahatlıkla dinleniyor.

hARDWAREMANIAC hami10 Avatar
    Katılım tarihi
    02.08.2004
    Nereden
    ŸašaĶ BöLG3
    Like
    0 defa

Ben disc at once da yazıyorum daha sağlıklı oldugunu düşünüyorum zaten çektiğim cdleri bitek arabamda dinliyorum. Kısada bi bilgi buldum farkları hakkında.

Disc At Once: İşte gerçek AudioCD formatı budur. Yani müzik marketlerde aldığınız müzik CD'leri bu formata sahiptir. Bu yüzden her türlü müzik seti ve CD-ROM rahatça okuyabilir. Mümkünse AudioCD'lerinizi bu seçeneği işaretleyerek ve tek seferde yazın; zira diğer formatların hepsi trackler (şarkılar) arasına gereksiz 2 sn'lik boşluklar koyar ve çoğu müzik seti ve eski model CD-ROM'lar okuyamaz.

Track At Once: Audio CD lerde kullanılan bir özelliktir. Diyelim ki elinizde 4.5 dakikalık 5 adet müzik var. Ama 5 parça için de bir CD'yi tüketmek istemiyorsunuz. O zaman bu seçeneği işaretliyorsunuz ve önce 5 parçayı kayıt ediyorsunuz. Daha sonra (diyelim ki 2 ay) elinize başka güzel parçalar geldi onları da müzik CD'nize ekleyebiliyorsunuz. Ancak her şeyin bir bedeli olduğu gibi bunun da bir bedeli var. O da her kayıt ettiğiniz 'session'un CD üzerinde bir yer işgal etmesi. Yani normal de 650 MB alabilen bir CD, iki 'session' olursa maksimum 640 MB bilgi alabiliyor. Yani 'session' araları CD üzerinde yer kaplıyor.

V.I.Member lazarus Avatar
    Katılım tarihi
    03.07.2005
    Nereden
    [email protected]
    Like
    0 defa

kaliteli bir audio cd medya kullan ve ortalama hızda yaz..

Member
    Katılım tarihi
    13.10.2008
    Nereden
    İZMİR
    Like
    0 defa

ya arkadaş NERO ya gir nero da müzik CD si yazdır de

Senior Member NOMADT Avatar
    Katılım tarihi
    12.10.2004
    Nereden
    C3h8 propelin
    Like
    0 defa

Talking Ynt: Full Sağlıklı Audio CD Yazmak Nasıl Olur?

ben jetaudio kullanıyorum, discatonce kullanıyorum ve şarkıların sesini ve aradaki boşlukla oynuyorum örnek 2 sn yada 4sn gibi ve pcye dokunmuyorum neolur ne olmaz dıye 5dakika kıpraştırmayalım dimi pcyı

New Member
    Katılım tarihi
    27.10.2009
    Nereden
    trabzon
    Like
    0 defa
    bende hamdi10 un dediği gibi disc at once ile yszdım bir dr arkadaşa bakalım pcde hemen okudu umrım araba teybindede okur bakalım....