Results 1 to 6 of 6

Konu: erişilemeyen dosyalar

 1. #1
  Member
  Katılım tarihi
  23.01.2006
  Mesaj
  108
  Like
  0 defa

  erişilemeyen dosyalar

  Merhaba Arkadaşlar;

  Benim D sürücümde "belgelerim" klasörüm var.Dün bu klasöre kayıt yaparken, farklı kaydet seçeneğinden sonra,D den belgelerimi seçip kaydet diyecekken, birden mouse kaydı ve nasıl oldu ise belgelerim klasörü kayboldu.Ancak sistem geri yükleme ile geri getirebildim.
  Fakat bu sefer başka bir sorun çıktı.D\Belgelerim'deki klasörler ve klasör altındaki dosyalar simge olarak gözüküyor.Ancak dosyalar açılmıyor.Yazı dosyaları ve media dosyaları,üzerine tıklandığında exlorer gösterecek sayfa yok penceresi altında "işlem iptal edildi" hatası veriyor.Bu dosyalardan herhangi birini silmek istediğimde ise;dosya silme hatası penceresi çıkıyor ve erişim engellendi diyor.Klasörlere değil ama dosyaların görüntülenmesine izin vermiyor.Ancak aynı D\belgelerime yeni bir kayıt yaptığımda hiç bir görüntüleme sorunu yok.
  Bu sorunu nasıl hallledebilirim.Yardımcı olursanız sevinirim

 2. #2
  V.I.Member mespage Avatar
  Katılım tarihi
  09.06.2004
  Nereden
  TÜVASAŞ/ADAPAZARI
  Mesaj
  1.196
  Like
  0 defa

  Re: erişilemeyen dosyalar

  o kayıp klasörün içindeki dosyalardan birinin adını başlat menüsünden arat bakalım arama seçeneklerinde de tüm detayları aç gizli filan heryeri arasın neler çıkacak karşına.

 3. #3
  Member
  Katılım tarihi
  23.01.2006
  Mesaj
  108
  Like
  0 defa

  Re: erişilemeyen dosyalar

  Mespage Arkadaş;

  Aratmada klasör ve dosyalar bulunuyor.Zaten kayıp da değil.D\Belgelerim içindeki bütün klasörler yerli yerinde.Ama klasörü açıp da içindeki dosyaya tıklayınca gözükmüyor.Mesela word dosyası tam açılacakken uyarı penceresi çıkıyor ve erişim izni vermiyor.

 4. #4
  Silver Member Vito Andolini Avatar
  Katılım tarihi
  29.09.2004
  Nereden
  Sicilya
  Mesaj
  981
  Like
  0 defa

  Re: erişilemeyen dosyalar

  Klasörlere kullandığın kullanıcı adı için erişim izni vermen lazım. Tabii bunu yönetici profili olmazsa yapamazsın. Gerekn izinleri verdikten sonra dosya ve klasörlere ulaşabilirsiniz.

 5. #5
  Member
  Katılım tarihi
  23.01.2006
  Mesaj
  108
  Like
  0 defa

  Re: erişilemeyen dosyalar

  Vito Andolini Arkadaş;

  Ben hiç kullanıcı izinleri ile uğraşmadımki,izin vermem gereksin.Ama en azından bu izinlerin denetimini nasıl görebilirim?Denetim masası kullanıcı hesaplarından baktım ama,çözüm bulamadım.Her klasöre ayrı ayrı nasıl erişim izni verilir?Bilgilendirirsen sevinirim.

 6. #6
  Member
  Katılım tarihi
  23.01.2006
  Mesaj
  108
  Like
  0 defa

  Re: erişilemeyen dosyalar

  Sorun Çözülmüştür!

  Sorunun çözüm yolunu başka arkadaşların da yararlanabilmesi için veriyorum.
  Başka bir forumdan Kansav adlı üyenin cevabıdır:

  Bİlgisayar yöneticisi hakkına sahip olduğun kullanıcının "simeli" isminde olduğunu farzedelim.

  Öncelikle disk ve klasör menüsüne "security" tabını eklemen lazım. Bunun için herhangi bir pencere açık iken (ör:bilgisayarım) araçlar/klasör seçeneklerine girdiğinde görünüm menüsünün altındaki "Basit dosya paylaşımını kullan (önerilen)" seçeneğinin tick 'ini kaldır ve "tamam" tıkla. Bu işlem sonunda disk ve klasör özellikleri menüsüne "security (güvenlik)" tabının eklendiğini göreceksin.

  Şimdi "D:\belgelerim" klasörünün üstünde sağ tu ile özellikler menüsünü aç. "Güvenlik" tabına gir. Alttaki menüde "simeli" kullanıcısının "tam yetkili" olmasına dikkat et.Bunun için "simeli" kullanıcısı seçtiğinde alttaki menüde "tam denetim" tick'ini işaretleyip "tamam" tıklaman yeterli.

  Şimdi alttaki "Gelişmiş" menüsüne gir. Üst sol üçüncü sıradaki "Sahibi" tabına gir. Alttaki "yeni sahibi" penceresinde "simeli" kullanıcısı seç ve en alttaki "Nesnelerin ve alt kapsayıcıların sahiplğini değiştir" seçeneğini tick 'le, sırasıyla "uygula" "tamam" tıkla. Hepsi bu. Artık D sürücüsündeki belgelerim klasörünün yeni sahibi "simeli" isimli kullanıcı olacağından sorunsuz olarak girebilir, istediğin değişikliği yapabilirsin.

  NOT: Eğer "simeli" isimli kullanıcı ile bu işlem gerçekleşmezse, aynı işlemi "administrator" kullanıcısı için yap. Tabi bunun için sistemi administrator ile açman gerek. Eğer anlattığım adımları tam olarak yapabilirsen, hiçbir sorun çıkmayacaktır...

Benzer Konular

 1. GXT Uzantılı dosyalar!
  By Crazy_Billy in forum Genel(Code)
  Cevap: 1
  Son Konu: 28-08-2006, 12:01
 2. .Lit uzantılı dosyalar???
  By doncamillo in forum Genel(OS)
  Cevap: 8
  Son Konu: 11-01-2006, 12:13
 3. UHA uzantılı dosyalar?????
  By Alpy in forum Genel
  Cevap: 4
  Son Konu: 25-02-2005, 01:08
 4. BLZ UZANTILI DOSYALAR
  By TuVNeRa in forum Nokia
  Cevap: 13
  Son Konu: 02-10-2004, 14:58
 5. .awb dosyalar
  By tifosi_o in forum Oyun ve Melodiler
  Cevap: 6
  Son Konu: 30-07-2004, 18:20