Sayfa 1, toplam 19 123456711 ... SonSon
Results 1 to 10 of 189

Teknik Servis Takip Programı

Bu sayfada Bilgisayar Programlama kategorisindeki Genel(Code) forumunda Teknik Servis Takip Programı başlıklı konu tartışılıyor; Teknik Servis 2006 küçük ve orta çaptaki teknik servisler için hazırlanmış ücretsiz teknik servis takip yazılımıdır. Müşterilerinizden aldığınız ürünleri detayları ...

yeliz78
    Ziyaretçi

Teknik Servis Takip Programı

Teknik Servis 2006 küçük ve orta çaptaki teknik servisler için hazırlanmış ücretsiz teknik servis takip yazılımıdır.

Müşterilerinizden aldığınız ürünleri detayları ile kayıt edebilir, ürünün teslim alındığına dair müşterilerinize fiş verebilir, yine aynı şekilde ürün tesliminde teslim edildiğine dair fiş verebilirsiniz.

Modüller :
    Program 7 ana modülden oluşur:
    1. Yeni Kayıt : Müşterilerinizde gelen ürünleri kayıt edeceğiniz modüldür. Arızalı yada bakım için gelen ürünleri bu kısımda kayıt edip, kayıt işlemi sonucunda müşterinize fiş verebilirsiniz.

2. İş Bitimi : Arıza / bakım için gelen ürünlerin sorunları giderildiğinde yada giderilmeden teslim edileceğinde bu modül kullanılır. Yine aynı şekilde ürünün eksiksiz teslim edildiğine dair müşterinize imza karşılığı fiş verebilirsiniz.

3. Eski Fiş : Daha önceden firmanıza bırakılan ancak fiş vermediğiniz müşterilerinize bu modül aracılığı ile fiş verebilirsiniz.

4. Stok : Deponuzda bulunan ürünleri bu modülden takip edebilirsiniz.

5. Şirket : Şirketinize ait bilgileri (şirket adı, sorumlu adı, fişlere bastırılacak açıklamaları vs.) bu modülden düzenleyebilirsiniz.

6. Raporlar : Müşterileriniz ve cihazları hakkındaki bilgileri bu modül sayesinde kolayca kağıda dökebilirsiniz. Bu modül içeriğinde ayrıca, ayrıntılı bir arama kısmı bulunmaktadır.

7. Kullanıcılar : Yazılımı kullanacak kişileri bu kısımdan tanımlayabilir, haklar verip alabilirsiniz.

Kurulum :
    http://www.hemenpaylas.com/download/...Setup.rar.html

Yukarıdaki linkte verdiğim dosyayı indirip kurduktan sonra, kurulum yaptığınız dizinde bulunan tserver.exe isimli dosyayı çalıştırınız. Çıkan kutucuktaki sistem bilgilerini, o yapıyı bozmadan kendi sistem bilgilerinize göre değiştiriniz.
    Kaydet butonuna basıp çıktıktan sonra. nfiles dizini içindeki liste.txt isimli dosyayı notepad ile açıp içeriğini kendi ürün gruplarınıza göre değiştiriniz. Dikkat edilmesi gereken kısım, her ürün grubunun arada boşluk kalmadan alt alta yazılması ve 15 karakterden fazla olmamasıdır.

Server Kurulumu :
    Programı ağ ortamında kullanacaksanız, Kurulum başlığı altında yazdığım açıklamaları kendinize göre düzelttikten sonra, Denetim Masası içindeki Firebird Server Manager isimli uygulamayı çalıştırın. Eğer Denetim Masası altında Firebird Server Manager isimli uygulamayı göremiyorsanız, bilgisayarınızı kapatıp açın. Buna rağmen yine göremiyorsanız programı kurduğunuz yerdeki Firebird-1.5.3.4870-0-Win32.exe isimli programı çalıştırıp kurun ve bilgisayarınızı kapatıp açın.

Firebird Server Manager isimli Denetim Masası uygulamasını çalıştırdıktan sonra as an application ve automatically seçeneklerini seçip, orada görünen buton start butonu ise o butona basıp server olarak bilgisayarınız ayarlayın. Güvenlik duvarı uyarı verirse engellemeyi kaldır seçeneği ile devam edin. Bu işlem sonucunda, görev çubuğunuza Firebird Server Manager Simgesi yerleşecektir.
    Daha sonra server olarak kurulum yaptığınız dizindeki data klasörüne tam paylaşım verin.

Bu uygulama sadece server olarak kullanacağınız bilgisayarda yapılmalıdır. Client bilgisayarlarda Firebird Server Manager için ayarlama yapmaya ve dizinlere paylaşım vermeye gerek yoktur.

Uyarı :
    Program kodları arasına, sisteminize zarar verebilecek herhangi bir kod bilinçli olarak yerleştirilmemiştir. buna rağmen sisteminizde doğabilecek aksaklıklardan sorumluluk kabul etmediğimi bildiririm.

İlk kullanım için :
    kullanıcı adı : admin
    şifre : 12345
    En son yeliz78 tarafından düzenlendi: 25-08-2006 saat 09:12

hARDWAREMANIAC paranoyakX Avatar
    Katılım tarihi
    23.02.2005
    Nereden
    İzmir
    Like
    1 defa
    Blog Mesajları
    2
    vaay sen mi yazdın yeliz? VB mi kullandın?

yeliz78
    Ziyaretçi
    Evet ben yazdım. Delphi ve Firebird kullandım. Bıraktım VB' yi. Kullanmıyorum artık.
    Nasıl olmuş.

Rookie Member izmen Avatar
    Katılım tarihi
    14.08.2006
    Nereden
    İSTANBUL
    Like
    0 defa
    konu yararlanan ve yararlanmak isteyen herkese hayırlı olsun

yeliz sanada başarılarının devamını diliyorum.

yeliz78
    Ziyaretçi
    Teşekkür ederim...

Rookie Member ulkerlee Avatar
    Katılım tarihi
    26.07.2004
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa
    Valla şuan indirdim kesinlikle mükemmel ellerine sağlık çok teşekkür ederim böyle bir programı bize hediye ettiğin için Çalışmalarında başarılar dilerim.

New Member
    Katılım tarihi
    06.09.2006
    Nereden
    bursa
    Like
    0 defa

İNDİRME SORUNU

HEMENPAYLAS ACILMIYOR SORUN VAR SANIRIM...

YARDIMCI OLURMUSUNUZ ?

ŞU AN DÜZELDİ....
    En son TROLTROL tarafından düzenlendi: 06-09-2006 saat 13:40

New Member
    Katılım tarihi
    06.09.2006
    Nereden
    Bursada
    Like
    0 defa
    Hemen paylaş açılmıyor sorun var sanırım linki başka bi yere download edebilirmiyiz.

yeliz78
    Ziyaretçi
    Rapidshare var benım bildiğim başka paylaşım sitesi, orasıda 30 gün sonra siliyor. Bildiğiniz başka site varsa upload ederim.

Edit: Şu an denedim, sorun yok iniyor...

yeliz78
    Ziyaretçi
    Başka bir forumdan bir arkadaş kendi serverine upload etmiş.

http://www.sanaldestek.net/Teknik2006Setup.rar

Sorun yaşayanlar buradan indirebilir.

Sayfa 1, toplam 19 123456711 ... SonSon

LinkBacks (?)