Results 1 to 5 of 5

80gB Hdd de BAD sektör hatası ustalar bi bakın..

Bu sayfada İşletim Sistemi&Uygulamalar kategorisindeki Genel(OS) forumunda 80gB Hdd de BAD sektör hatası ustalar bi bakın.. başlıklı konu tartışılıyor; Arkadaşlar Bad sektör nedir çünkü başımda böyle bi bela var daha benim bilgisayarlar 80GB C ve D olmak üzere ikiye ...

Rookie Member elsansar Avatar
    Katılım tarihi
    12.02.2004
    Like
    0 defa

80gB Hdd de BAD sektör hatası ustalar bi bakın..

Arkadaşlar Bad sektör nedir çünkü başımda böyle bi bela var daha benim bilgisayarlar 80GB C ve D olmak üzere ikiye ayrılmış durumda yaklaşık 1 senedir sorun yoktu şimdi bir HDD yi söküp diğer makianaya takıp Ghostla Disk tu disk yapmak istiyorum fakat 2. olarak taktığım 80gb hdd yi 32 gb olarak görünüyor ve xp açıldıktan sonra Partition magıc programını çalıştırıyorum ve 1.hdd normal 2. hdd yi sarı işeretle BAD sektörlü olarak görüyor bütün makinalara format attım hatta daha önce 80gb hdd 40gb ve 40 gb idi formattan sonra 30gb ,30gb ve 20gb plmak üzere 3 e ayırdım fakat yine olmadı yani 1. hdd yanında 2.hdd kesinlikle çalışmıyor windows ortamında da tanımıyor dosta ghostla çalışırkende tanımıyor bu konuda birbilgisi olan varsa bekliyorum eyvallahh...

Cool Member calis Avatar
    Katılım tarihi
    16.10.2003
    Nereden
    İzmir
    Like
    0 defa

bad sektör

Bad sector hdd nin bir bölümünün bozulduğunu ve kullanılamaz olduğunu gösteren terim. Fiziksel olması durumunda her geçen gün sayısı artabilir. Sonunda hdd hiç açılmaz. Oluştuğu yer önemlidir. Yazılımsal da olabilir. Bu durumda düzelmesi mümkün. Anlamak için dos altında scandisk yap. Bad sectör gösterirse fdisk ile hddyi heniden biçimlendir ve tekrar dos ta scandik yap. Hala bad sectör varsa bence o hdd yi at gitsin.En fazla eğer bad sectör az ve diskin başında ya da sonunda bir bölümünde ise f disk ile bu bölümü hariç tutup bölebiliyorsan diğer bölümleri yedekleme vs içi kullanabilirsin.
    Kolay gelsin.

Gold Member TAY-LAN Avatar
    Katılım tarihi
    24.12.2002
    Nereden
    ankara
    Like
    17 defa
    dostan bi yuzey taraması yap ıstersen .işaretlesin bi bozuk yerleri.

Gold Member EzerchE Avatar
    Katılım tarihi
    12.07.2002
    Nereden
    İstanbul
    Like
    55 defa
    Blog Mesajları
    1
    Norton Disk Doctor Dos son versionunu indir onunla tarat.

Gold Member e-diablo Avatar
    Katılım tarihi
    24.10.2002
    Nereden
    Ankara, Turkey
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1
    Partıton magıc programının ıkıncı hdd yı sarı renkte gostermesının nedenı mantıksal suru olması olmasın cunku o program bıldıgım kadarı ıle herhangı bır yuzey taraması yapmıyor lakın bunun ıcın hazırlanmıs programlar var ıstersen bırtaesını dene hangısı oldugu pekte fark etmez eger yuzeysel bır hata varsa hepsı tespıt eder

Reklam

<