Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 18

DOSYA ŞİFRESİ NASIL KONUR

Bu sayfada İşletim Sistemi&Uygulamalar kategorisindeki Genel(OS) forumunda DOSYA ŞİFRESİ NASIL KONUR başlıklı konu tartışılıyor; MERABA BİLGİLİ İNSANLAR. WİN XP VE 2000 DE AĞDAKİ DİĞER VATANDAŞLARIN BENİM MAKİNAMDAKİ BAZI DOSYALARI GÖRMELERİNİ İSTEMİYORUM BU DOSYALAR ARASINDA ...

V.I.Member mespage Avatar
    Katılım tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    TÜVASAŞ/ADAPAZARI
    Like
    0 defa

DOSYA ŞİFRESİ NASIL KONUR

MERABA BİLGİLİ İNSANLAR.
    WİN XP VE 2000 DE AĞDAKİ DİĞER VATANDAŞLARIN BENİM MAKİNAMDAKİ BAZI DOSYALARI GÖRMELERİNİ İSTEMİYORUM BU DOSYALAR ARASINDA WORD EXCEL VE NORMAL KLASÖRLER VAR ŞİFRE KOYMAK MÜMKÜN MÜ BAZI PROGRAM DOSYALARI AĞDA ORTAK KULLANILIYOR FAKAT BAZI TAKOZLAR YANLIŞLIKLA DOSYANIN İÇERİĞİNİ DEĞİŞTİRİYOR. BUNA NASIL BİR ÇÖZÜM BULUNUR?

Rookie Member rico_1609 Avatar
    Katılım tarihi
    22.06.2004
    Nereden
    izmit
    Like
    0 defa

geç olmadıysa

klasörleri sağ tıklarsın paylaşım ve güvenlik sekmesinden paylaşımı kapatırsın olur biter

Rookie Member CLauDio_1907 Avatar
    Katılım tarihi
    28.06.2004
    Nereden
    Kadıköy
    Like
    0 defa

Yada "Ağ kuLLaniciLari dosyaLarimi deistirebiLsin"i i$aretLeme...

Senior Member
    Katılım tarihi
    09.04.2004
    Nereden
    iSTANBUL
    Like
    0 defa
    Dosya ya Sağ tıkla Genel kısmına Gel Gelişmiş ten Veri yi korumak için içerigi şifrele seçeneginden istedigin dosyaya veya klasöre kolayca şifre koyabilirsin...

Ayrıca File and Folder protection diye bir program var oda işini görür...

V.I.Member mespage Avatar
    Katılım tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    TÜVASAŞ/ADAPAZARI
    Like
    0 defa
    TEMPORARY INT. FILES DOSYASINA BUNU UYGULAMAYA ÇALIŞTIM ANCAK ŞİFRE KOY ŞEKLİNDE BİR SEÇENEK ÇIKMADI..

Senior Member
    Katılım tarihi
    09.04.2004
    Nereden
    iSTANBUL
    Like
    0 defa
    bu xp deki bir özelliktir. olmazsa Personal File and folder protection diye bir program var onla bu işlemi gerçekleştirebilirsin...

Gold Member TeknO Avatar
    Katılım tarihi
    06.01.2004
    Nereden
    İstanbul
    Like
    1 defa
    Dosyalarınızı başkalarının erişimine karşı güven altına almanın en etkili yolu "onları kriptolamaktır". Tek tek dosya bazında yapmak için; ilgili dosyanın üzerine gelinir; mouse sağ tuşuna basılır, "properties" seçildikten sonra, "General" başlığı altındaki "Advanced" tuşu tıklanır. Daha sonra ekrana çıkan "Advanced Attributes" başlıklı pencereden "Encrypt contents to secure data" seçilir ve "OK" tuşuna basılır. Daha sonra tekrar "OK" tuşuna basıldığında ekrana gelecek "Ecrypt the file only" seçilip tekrar "OK" tuşuna basılır. Listede dosya adı yeşil renkte gözüküyorsa bu tip dosyalar kriptolanmış dosyalardır ve "kullanmakta olduğunuz bilgisayar dışındaki hiç bir bilgisayarda okunup, değiştirilemezler". Vereceğiniz konutları ingilizce XP kullandığım için ingilizcesi ile yazdım, kusura bakmayın. Bu tip kriptolanmış dosyalarınız varsa, bilgisayarınızın yeniden formatlanması durumunda tekrar kullanabilmek için yada yaşayabileceğiniz sorunlara karşı yedeğini alırken kriptolarını kaldırmayı unutmayın !!! Aynı bilgisayarı birden fazla kişi ancak farklı kullanıcı adları ile girerek kullanıyor olsalar bile, bu şekilde birbirlerinin kriptolanmış dosyalarını görsebilseler bile açıp içini göremez ve değişiklik yapamazlar. Hatta 40 haneli bir hexadecimal kod ve kullanıcı adına göre kriptolanmış bu dosyaları hacker amcaların çözmeleri için çook tosmaları lazım, neredeyse imkansızdır.

Rookie Member TeaMSaH Avatar
    Katılım tarihi
    25.06.2004
    Nereden
    İSTANBUL
    Like
    0 defa
    HDD NTFS ISE O KLASORU SADECE SANA OZEL KLASOR YAPABILIRSIN
    YOK DEILSE
    HDD YI DONUSTUR DIYE BIR SECENEK VAR
    NTFS E DONUSTUR OLSUN GITSIN
    SONRADA SANA OZEL KLASORU KLASORE SAG TUS YAPARAK MENUDEN OZEL HALE GETIR
    BIRAK DIGER PCLERI
    DIGER OTURUMLA ACILSABILE BASKA USERLAR BILE ULASAMAZ KLASORUNE

hARDWAREMANIAC TuVNeRa Avatar
    Katılım tarihi
    20.05.2004
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa
    Alıntı TeknO tarafından iletildi.
    Dosyalarınızı başkalarının erişimine karşı güven altına almanın en etkili yolu "onları kriptolamaktır". Tek tek dosya bazında yapmak için; ilgili dosyanın üzerine gelinir; mouse sağ tuşuna basılır, "properties" seçildikten sonra, "General" başlığı altındaki "Advanced" tuşu tıklanır. Daha sonra ekrana çıkan "Advanced Attributes" başlıklı pencereden "Encrypt contents to secure data" seçilir ve "OK" tuşuna basılır. Daha sonra tekrar "OK" tuşuna basıldığında ekrana gelecek "Ecrypt the file only" seçilip tekrar "OK" tuşuna basılır. Listede dosya adı yeşil renkte gözüküyorsa bu tip dosyalar kriptolanmış dosyalardır ve "kullanmakta olduğunuz bilgisayar dışındaki hiç bir bilgisayarda okunup, değiştirilemezler". Vereceğiniz konutları ingilizce XP kullandığım için ingilizcesi ile yazdım, kusura bakmayın. Bu tip kriptolanmış dosyalarınız varsa, bilgisayarınızın yeniden formatlanması durumunda tekrar kullanabilmek için yada yaşayabileceğiniz sorunlara karşı yedeğini alırken kriptolarını kaldırmayı unutmayın !!! Aynı bilgisayarı birden fazla kişi ancak farklı kullanıcı adları ile girerek kullanıyor olsalar bile, bu şekilde birbirlerinin kriptolanmış dosyalarını görsebilseler bile açıp içini göremez ve değişiklik yapamazlar. Hatta 40 haneli bir hexadecimal kod ve kullanıcı adına göre kriptolanmış bu dosyaları hacker amcaların çözmeleri için çook tosmaları lazım, neredeyse imkansızdır.
    Yahı birader, ben xp Türkçe kullanıyorum senin dediğin gibi birşey yok. Windows gezgininden herhangi bir dosyaya sağ tıklayıp özellikler seçiyorum. General sekmesinde advanced yok. Sadece Genereal var.

Moderator diablo Avatar
    Katılım tarihi
    11.01.2002
    Nereden
    Japonya
    Like
    17 defa
    dosyaya sağ tıkla ... özelliklere gel... en aşşağıda "gelişmiş" var (yada ona benzer birşey)... ona tıkla... çıkan menudeki en alttaki seçenek kriptolama seçeneği...

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon

Reklam