--> explorer.exe sürekli hata veriyor yardım!!!
Sayfa 1, toplam 3 123 SonSon
Results 1 to 10 of 25

explorer.exe sürekli hata veriyor yardım!!!

Bu sayfada İşletim Sistemi&Uygulamalar kategorisindeki Genel(OS) forumunda explorer.exe sürekli hata veriyor yardım!!! başlıklı konu tartışılıyor; emulenin incoming ine gittiğimde iki üç saniye kalınca bu hatyı veriyor hemen... hata ilk olarak dvd yavaşlığını test etmek için ...

hARDWAREMANIAC hasantahsin Avatar
    Katılım tarihi
    17.06.2006
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    3

explorer.exe sürekli hata veriyor yardım!!!

emulenin incoming ine gittiğimde iki üç saniye kalınca bu hatyı veriyor hemen...

hata ilk olarak dvd yavaşlığını test etmek için pardusu taktığımda oldu.çalışan cd den pardusu açtım bi kaç filmi dvd ye yazdım sorunsuz yazdı sonra yeniden xp ye döndüm hatayı ilk ozamn verdi cdyi her açmaya çalıştığımda cd açılmadan bu hatayı veriyodu o hata sonradan biraz düzeldi bi süre durmaya başladı ama bu sefer aynı atam incominge sıçradı her açtığımda bir iki saniyede hatayı verip kapanıyor onun dışındaki klasörlerde herzaman olmuyor bazen oluyor sadece incoming ve o cd de sürekli hat veriyor nasıl düzelticem yardım!!!!!!

Katılım tarihi
    17.06.2006
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    3

Cevap: explorer.exe sürekli hata veriyor yardım!!!

sorun üzerinde bir kaç tespitde daha bulundum sanırım bellekle alakalı bir sorun
    normalde 22.000 k larda olan explorer.exe nin bellek kullanımı o klasörleri açınca 60.000 k ya kadar çıkıyo ve hata veriyo

birkerede çokfazla sayıda iesayfası açmıtıp hat vermeden hepsi kapanmıştı ramlerimde bi sorunmu var ecep

Katılım tarihi
    17.06.2006
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    3

arkadaşlar bu hata ciddi bi boyuta ulaştı format attım pc ye bi kaç saat olmadı olmuyo dicektim tam gene olmaya başladı ama bu sefer daha pisikopat oluyor hata veriyor kitleniyor ama klasörü kapatamıyor ve bu yüzden öyle kalıyor ben görev yöneticisinden klasörü sonlandırıyorum ondan sonra explorer.exe sonlanıyor sonra kendine geliyor bi hayli vaktimi alıyor ellitane memtest yaptım remlerinde bişi yok diyo:bangheadşukenardaolsaşahaneolursmilersi:

Katılım tarihi
    17.06.2006
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    3

biliyorum cevap alamıyorum kendi kendime konuşuyorum ama en azından sorunla ilgili günlük gibi bişi oluyo ilerde çözmeyi başarırsam kaynak olurbu gün hatanın remlerden olmadığına emin oldum.15 saat bi memtest yaptım sorun yine çıkmadı bu sefer remleri teker teker çıkarıp denedim hepsinde haynı hatayı veriyor remlerin hepsinin bozuk olma ihtimali çok düşük. bu sefer explorer.exe yi takip için hata vermiyen notebookla ağdan sorunlu klasörlere girip görev yöneticisini takip ettim bende bir süre gezinip bir film açınca explorer.exe ram kullanımı 50 yi bulurken laptopta arka arkaya nekadar klasör film açarsam açiim 40 ı geçmiyor hepsini aynı anda açınca kitleniyor sırayla açıyor ama exp.exe 40 ı hiç geçmiyor yani nedense benim bilgisayarımda explorer.exe durması gereken ram kullanımı sınırında durmuyor sürekli artıyor

bi fikri olanlar lütfen yardım etsin

Rookie Member
    Katılım tarihi
    02.11.2007
    Nereden
    adana
    Like
    0 defa

Post Cevap: explorer.exe sürekli hata veriyor yardım!!!

arkadaşım sen bi bios'unu sıfırla isterssen inşallah olur

Katılım tarihi
    17.06.2006
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    3

Alıntı crazy_gokhan tarafından iletildi. Mesajı göster
    arkadaşım sen bi bios'unu sıfırla isterssen inşallah olur
    ilginc bi fikir hiç aklıma gelmedi bi sonuc vericeğini pek sanmıyorum ama bi deneyeyim

Katılım tarihi
    17.06.2006
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    3

işe yaramdı ama yinede teşekkürler normalde ilk aklıma gelmesi gereken aklıma gelmedi.bazen herzaman önümde olan hiç aklıma gelmiyo bu yüzden basit olduğunu düşünseniz bile aklınıza gelen çözümleri lütfen söyleyin

hARDWAREMANIAC mysterious_man Avatar
    Katılım tarihi
    21.08.2004
    Nereden
    söylerim ama öncelikle mangır çalışsın.......
    Like
    2 defa
    Blog Mesajları
    1

Sorunlu bir video veya uzun bir dosya ismi bu duruma yola açıyordur. Bir şekilde sorunlu dosyayı tespit edip üzerinde düzenleme yapman lazım. Mesela herhangi bir programın gözat butonu ile kontrol etmeye çalış...

Katılım tarihi
    17.06.2006
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    3

Alıntı mysterious_man tarafından iletildi. Mesajı göster
    Sorunlu bir video veya uzun bir dosya ismi bu duruma yola açıyordur. Bir şekilde sorunlu dosyayı tespit edip üzerinde düzenleme yapman lazım. Mesela herhangi bir programın gözat butonu ile kontrol etmeye çalış...
    sadece birklasörde değil birkaç klasörde oluyor bunlardan bir kısmıde eskiden sorun olmayan klasörler(örneğin kliplerin bulunduğu klasör) sadece video olan klasörlerde oluyor ama ağdan aynı klasörlerde geziniyorum ama diğer bilgisayarda aynı hatayı vermiyor çünkü ne yaparsam yapayım explorer.exe 40 ın üstüne çıkmıyor orda bende bi filmi çift tıklayınca hene 55-60 a vuruyı tabi 60 ı göremeden hata veriyor

Cool Member cliperinesk Avatar
    Katılım tarihi
    25.03.2007
    Nereden
    eskişehir
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    1

Ynt: explorer.exe sürekli hata veriyor yardım!!!

Codec leri İ E Güncellemelerini yapınız bu benimde sık sık başıma geliyor...!

Sayfa 1, toplam 3 123 SonSon