Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 14

görev yöneticiniz yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı

Bu sayfada İşletim Sistemi&Uygulamalar kategorisindeki Genel(OS) forumunda görev yöneticiniz yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı başlıklı konu tartışılıyor; ne demek...

Rookie Member
    Katılım tarihi
    23.08.2006
    Nereden
    bursa
    Like
    0 defa

görev yöneticiniz yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı

ne demek

hARDWAREMANIAC saykomatriXX Avatar
    Katılım tarihi
    14.07.2002
    Nereden
    ANKARA
    Like
    11 defa
    Demekki bir ağ bilgisayarında kullanıcı oturumu açmışsın ve ağ yöneticisi bilgisayardaki görev yöneticisine erişimi kullandığın hesapta kapatmış. Yani sınırlanmışsın

V.I.Member blaster2005 Avatar
    Katılım tarihi
    16.11.2005
    Nereden
    İzmir
    Like
    0 defa

Bence Virüs Bulaşmış kardeş format at.

hARDWAREMANIAC mysterious_man Avatar
    Katılım tarihi
    21.08.2004
    Nereden
    söylerim ama öncelikle mangır çalışsın.......
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1
    Başlat-çalıştıra regedit yaz...taskmgr yi arat sonuçlardan; disable (1) yazan değeri (0) yap tamamdır...

Rookie Member
    Katılım tarihi
    23.08.2006
    Nereden
    bursa
    Like
    0 defa
    olmuyorrrrrrrrrrrrrrrrrr

Rookie Member myigitsoy Avatar
    Katılım tarihi
    10.01.2006
    Nereden
    izmir
    Like
    0 defa

!!!!

çöküyosun ::::

Rookie Member
    Katılım tarihi
    23.08.2006
    Nereden
    bursa
    Like
    0 defa
    bu iki haftadır böyle kiiiiiiiiiiiiiiii

V.I.Member peculiar Avatar
    Katılım tarihi
    08.10.2004
    Like
    4 defa
    tamamen alıntı, arama yapınca böyle birşey buldum

Görev Yöneticisini Açamıyorum ve "Görev Yöneticisi,yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı." hatası alıyorum.

Çözüm 1
    Masaüstüne bir adet "txt" dosyası oluşturun. Yani masaüstünde sağ tıklayıp "Yeni" "Metin Belgesi" diyoruz.

Daha sonra bu metin belgesi içerisine aynen şunları kopyalıyoruz.
    "Windows Registry Editor Version 5.00
    [HKEY_CURRENT_USER\software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Policies\System]
    "DisableTaskMgr"=dword:00000000"

Kopyaladıktan sonra "Dosya" --> "Farklı Kaydet" diyor ve dosya adını "EnableTM" olarak ayarlıyoruz ve uzantı olarak "reg" yapıyoruz. Bu şekilde kaydediyoruz.

Şimdi yapmamız gereken sadece bu reg dosyasına çift tıklayarak sorulan soruya "evet "demek.

Çözüm 2
    "Başlat " --> "Çalıştır "
    "REG Add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System/ vDisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f" komutunu yazarak "tamam"a tıklıyoruz.

Çözüm 3
    "Başlat" --> "Çalıştır" diyor ve kutuya "regedit" yazıp onaylıyoruz. Karşımıza "Kayıt Defteri Düzenleyicisi" çıkıyor. Şimdi şu yolu izleyelim.
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Policies\System
    Burada "Disable TaskMgr" adında bir değer göreceğiz. Ona sağ tıklayıp "değiştir"
    diyor ve 1 olan değeri 0 yapıyoruz.

Çözüm 4
    bu yolu kullanabilmek için işletim sisteminiz Professional olmalı: Home Edition olanlar ilk üç çözümden birisini denemeli.

"Başlat" --> "Çalıştır" diyor ve kutuya "gpedit.msc" yazıp "tamam" diyoruz. Karşımızda "Grup İlkesi" geldi. Şimdi sırasıyla şu yolu izliyoruz.
    "Kullanıcı Yapılandırması" --> "Yönetim Şablonları" --> "Sistem"--> "Ctrl+Alt+Delete" ---> "Seçenekleri" burada "Görev Yöneticisini Devre Kaldır" üzerine iki kere tıklayıp "devre dışı" seçeneğini etkinleştirip
    "uygula"--> "tamam" diyoruz. .

New Member
    Katılım tarihi
    24.08.2006
    Like
    0 defa

siz anlarsınız sanırım neden böyle

Merhaba ben sizlere bir şey sormak istiyorum belki yardımcı olabilceğinizi düşündüm....Bir siteye üye olmaya çalışıyorum..daha doğrusu üye oluyorum ordan alışveriş yapmak istiyorum ki bu benim için çok önemli neden diyecek olur iseniz...İzmirde küçük bir dükkanım var müşterilerime özel şeyler getirtiyorum bazen benim için iyi oluyor...site..ioffer.com...önce üye olyorum biliyorsunuz işte o onay numarsını falan yaızyorum..istediğim ürünü satın almak için satıcaya mesaj yolluyorum mesaj gidiyo ben online gözüküyorum ama yaklaşık 60 dk sonra giriş yapmamış görünüyorum ama ben hala sitedeyim benim online dışı görünmem ile birlikte gönderdiğim tüm mesajlarıda sistem siliyor... ve bir daha mesaj gönderemiyorum..bende bu sefer ayrı bir ıd alıyorum onunla aynı işlemleri yapıyorum ama sonuç hep aynı...off deli olmak üzereyim her seferinde aynı işlemi yaptım belki 30 belki 50 kez ayrı ayrı ıd ler aldım ayrı ayrı mail adresleri ama sonunda hep aynı hep aynı..bu sorun nedendir anlayamadım sizlerim bu bahsettiği ıd adresi ile bir alakası varmı acaba....Lütfen sizden rica ediyorum bu konuda bana yardımcı olur iseniz çok sevinirim..ben yanlızca internet ve microsoft ve de bazı muhasebe programlarını kullanabiliyorum bu konularda hiç bilgim yok..bilgisyarcıma sordum siteden olabilir dedi ama dünya ın tüm yerlerinde ki insanlar alışveriş yapıyor onlar sorun yaşamıyorda ben niye yaşıyorum onu anlamadım...telekomu aradım adsl de sorunmu var diye performans kontrolü yaptık gayet iyi çıktı...umarım cevap yazarsınız...şimdiden teşekkür ederim....

New Member
    Katılım tarihi
    17.12.2007
    Like
    0 defa

Cevap: görev yöneticiniz yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı

Alıntı peculiar tarafından iletildi. Mesajı göster

Çözüm 4
    bu yolu kullanabilmek için işletim sisteminiz Professional olmalı: Home Edition olanlar ilk üç çözümden birisini denemeli.

"Başlat" --> "Çalıştır" diyor ve kutuya "gpedit.msc" yazıp "tamam" diyoruz. Karşımızda "Grup İlkesi" geldi. Şimdi sırasıyla şu yolu izliyoruz.
    "Kullanıcı Yapılandırması" --> "Yönetim Şablonları" --> "Sistem"--> "Ctrl+Alt+Delete" ---> "Seçenekleri" burada "Görev Yöneticisini Devre Kaldır" üzerine iki kere tıklayıp "devre dışı" seçeneğini etkinleştirip
    "uygula"--> "tamam" diyoruz. .
    Bu yöntem bende işe yaradı sırf sana teşşekklür edebilmek için bu siteye üye oldum ALLAH razı olsun

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon