Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 13

Sistem Boşta İşlemi canımı çok sıkıyor!

Bu sayfada İşletim Sistemi&Uygulamalar kategorisindeki Genel(OS) forumunda Sistem Boşta İşlemi canımı çok sıkıyor! başlıklı konu tartışılıyor; Sistem Boşta İşlemi işlemcimin %99 unu kullanıp duruyor.Bazen %0 ama genel olarak %99 artık bıkkınlık geldi bilgisayar sürünüyor resmen sapıtacam ...

Member emrettim Avatar
    Katılım tarihi
    10.02.2006
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa

Sistem Boşta İşlemi canımı çok sıkıyor!

Sistem Boşta İşlemi işlemcimin %99 unu kullanıp duruyor.Bazen %0 ama genel olarak %99 artık bıkkınlık geldi bilgisayar sürünüyor resmen sapıtacam .Bu nedir, neden böyle olur, ne yapılması gerekir? Bi bilen yardımcı olsun lütfen.

hARDWAREMANIAC paranoyakX Avatar
    Katılım tarihi
    23.02.2005
    Nereden
    İzmir
    Like
    1 defa
    Blog Mesajları
    2
    Sistem Boşta işlemi o kadar kullanmaz.. ne kadar boşta olduğunu gösterir, yani orda %99 kullanıyor derken aslında işlemcinin %1 kullanılıyor kalanı boşta demektir.

Silver Member ceceli Avatar
    Katılım tarihi
    03.05.2006
    Nereden
    kilis
    Like
    1 defa
    Blog Mesajları
    3

bu güzel bişey

Alıntı emrettim tarafından iletildi. Mesajı göster
    Sistem Boşta İşlemi işlemcimin %99 unu kullanıp duruyor.Bazen %0 ama genel olarak %99 artık bıkkınlık geldi bilgisayar sürünüyor resmen sapıtacam .Bu nedir, neden böyle olur, ne yapılması gerekir? Bi bilen yardımcı olsun lütfen.

eğer pc %99 boşta calışıyorsa pc hiç kasmıyor demektir. fakat buna rağmen pc performansı cok düşükse başka bir neden olabilir uyumsuzluğun nedeni bir virüs yada sisteminde cok fazla parcacık bulunması olabilir. genel bir temizlik yap derim
    öneri CCleaner

Gold Member TAY-LAN Avatar
    Katılım tarihi
    24.12.2002
    Nereden
    ankara
    Like
    17 defa
    yaw öle dandik seyelere takılmayın .ıkı arkadas ıkı leprıo almış adamlar hız testını işlemcı kullanımına gore yapıyolar.tavla oynarken bırı yuzde 50 kullanıomus oburu yuzde 90 kullanıomus yuzde 50 kullanan daha hızlıymısş bunnar fani şeyler

Member emrettim Avatar
    Katılım tarihi
    10.02.2006
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa
    Valla bilmiyorum ama Sistem Boşta İşlemi %99 falan olduğu zaman fanlar coşuyor.Bilgisayar bayağı bir yavaşlıyor.CCleaner,Registry Mechanic gibi yazılımları düzenli olarak kullanıyorum.Virüs, spyware vb. taramalarda hiç bir şey çıkmıyor.

Gold Member karaca Avatar
    Katılım tarihi
    15.05.2004
    Nereden
    Bostanlı
    Like
    42 defa
    Blog Mesajları
    3
    Valla bilmiyorum ama Sistem Boşta İşlemi %99 falan olduğu zaman fanlar coşuyor.Bilgisayar bayağı bir yavaşlıyor.CCleaner,Registry Mechanic gibi yazılımları düzenli olarak kullanıyorum.Virüs, spyware vb. taramalarda hiç bir şey çıkmıyor.
    eminmisin?

sistem boşta işletimi %99 diyorsa işlemcin %1 kullanılıyor demektir

New Member
    Katılım tarihi
    25.04.2007
    Nereden
    burda
    Like
    0 defa

Ynt: Sistem Boşta İşlemi canımı çok sıkıyor!

Kim öğretiyo size bu bilgileri yaw.ne demek %99 gösterirse o kadarı boş demek.Saçmalamayın.Evet bazen işlemcinin tamamını kullanıyor.%99 işlemci kullanırken muhtemelen Findos güncellemeleri indiriyordur.Bilgisayarı kapatmayı dene güncelleme indirdiğini göreceksin yada microsofta rapor göndermekle meşguldür.Saçma bi isim koyarak (sistem boşta işlemi) ve ne olduğunu açıklamayarak oraya yerleştirdikleri şeyin aslında microsoftun rapor ajanı olduğunu biliyor muydunuz?(findosta hiç bir şey gizli kalmaz) bil. öğrt.

Gold Member karaca Avatar
    Katılım tarihi
    15.05.2004
    Nereden
    Bostanlı
    Like
    42 defa
    Blog Mesajları
    3

Alıntı denizdmrc tarafından iletildi. Mesajı göster
    Kim öğretiyo size bu bilgileri yaw.ne demek %99 gösterirse o kadarı boş demek.Saçmalamayın.Evet bazen işlemcinin tamamını kullanıyor.%99 işlemci kullanırken muhtemelen Findos güncellemeleri indiriyordur.Bilgisayarı kapatmayı dene güncelleme indirdiğini göreceksin yada microsofta rapor göndermekle meşguldür.Saçma bi isim koyarak (sistem boşta işlemi) ve ne olduğunu açıklamayarak oraya yerleştirdikleri şeyin aslında microsoftun rapor ajanı olduğunu biliyor muydunuz?(findosta hiç bir şey gizli kalmaz) bil. öğrt.
    Türkçe yazamayan insan.Önce doğru düzgün cümle kur sonra kim kime ne öğretiyor bilgiyi neresinden alıyor neresinden veriyor onu ayrıca konuşuruz..

Member
    Katılım tarihi
    15.07.2009
    Nereden
    Türkiye
    Like
    0 defa

Regıstry temizlik yazılımlarından kaçınmanızı ve çok mecbur kalmadıkça regıstry temizliği yapmamanızı öneririm. Bu gibi yazılımlar tahmini sonuçlarla temizlik yapar.
    İçlerinde en iyisi Regıstry mechanic olmakla birlikte kendisi birçok defa sistemde kötü etkiler bırakmıştır.

Bu gibi yazılımları düzenli olarak değilde mecbur kaldıkça kullanın.
    Ccleaner ile atık dosya temizliği yeterlidir.

New Member
    Katılım tarihi
    25.04.2007
    Nereden
    burda
    Like
    0 defa

konuşma be bilgi körü.alerjim var o isme ondan dolayı yazamıyorum, kaşıntı yapıyor.kuru cevap yazma içeriğe gel.adının doğru yazılmasının çok önemi yok.

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon