Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 11

tüm kısayol ve dosyalar lnk oldu

Bu sayfada İşletim Sistemi&Uygulamalar kategorisindeki Genel(OS) forumunda tüm kısayol ve dosyalar lnk oldu başlıklı konu tartışılıyor; herkeze mrb frumda yeniyim bi sorunum var ve yardın arıyorum bilgisayarı fazla bilmiyorum ama dün biyerden regcler diyie bi program ...

hititli
    Ziyaretçi

tüm kısayol ve dosyalar lnk oldu

herkeze mrb frumda yeniyim bi sorunum var ve yardın arıyorum bilgisayarı fazla bilmiyorum ama dün biyerden regcler diyie bi program indirdim otomatik temizleme yaptım tabi nevar neyok hepsini kaldır dedim yedekleme yerindekileride sildim hani gereksiz dosyaları siliyo diye şimdi internet kısayolu hariç tüm kısa yollar lnk uzantılı oldu ve calışmıyor

budurumu düzeltmeme imkan varmı yoksa yeniden xp mi kurmam gerekir onu sormak istiyorum saygılarımla

tansu
    Ziyaretçi
    Programda yaptıklarını geri alma diye bişi yokmu? Muhtemelen vardır onu dene.. yada sistem geri yükleme yap.

hititli
    Ziyaretçi
    ewet belki vardır ama ben şu anda hic bir işlem yapamıyorum yalnızca intenet üzerinde geziniyor sistem geri yükleme program vs. hepsi lnk uzantılı dosya olarak görünüyor acmaya calıştığımda hata veriyor bigisayarım ikonu aramayı acıyor bulduğu dosyaların hepsi lnk bitürlü düzeltemedim format atmaya calışıyorum restart yaptığımda cd takılı olmasına rağmen direk bilgisayar acılıyor setup kur ayarlarına nasıl girilir bari ona yardımcı olurmusunuz?

Gamers Unite Blow-II Avatar
    Katılım tarihi
    18.01.2004
    Nereden
    Balasagun
    Like
    457 defa
    Blog Mesajları
    50
    önce bios a gir boot setup ı bul ve onu cd-rom yap daha sonra xp cd sisni tak ve repair de veya direk format at kolay gelsin...

hititli
    Ziyaretçi
    @Blow-II ve @tansu hocam ilginiz için teşekürler

Bios dan ayar yap ilk önce açılış sürücüsü olarak CDROM'u tanıt sonra kaydet ve Çık.

bu komutu birtürlü veripte

Makinan açılmaya başladığında CD ROD'dan Boot etmek için bir tuşa basın uyarısı çıkacaktır sonra kurulum başlar

bu olaya gelemedim işte burda kast edilen biosa nasıl girerim ve ve ayarlardan cd rom u nasıl tanıtırım bu işi yapa bilirsem zaten gerisini corap söküğü gibi getiririm

bilgisayarım da bios not defteri diye bişiyin içinde yazanlar

Program: eSupport.com BIOS Agent Version 3.31
    BIOS Date: 08/22/02
    BIOS Type: PhoenixBIOS Version 4.06 Rev. 1.03.1330
    BIOS ID: Unknown
    OEM Sign-On: None
    Chipset: Intel 1A30 rev 4
    Superio: Unknown
    CPU: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 1.80GHz 1798 MHz
    BIOS ROM In Socket: Unknown
    BIOS ROM Size: Unknown
    Memory Installed: 255 MB
    Memory Maximum: Unknown
    eSupport.com, Inc.
    1-800-800-BIOS (2467)
    www.esupport.com

hocam galiba bu biosun marka ve model bilgileri bunun ayarlarından bilginiz varmı?

V.I.Member equnix Avatar
    Katılım tarihi
    01.06.2005
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa
    Şunuda deneyebilirsin. Sistemi güvenli modda aç. denetim masasına gir orda kullanıcı hesaplarında yeni bir kullanıcı oluştur. eski dosyaların

diyelimki oturum açma adın xxx olsun o zaman eski masaüstü ve belgeler klasörün
    c:\document and settings\xxx klasörüdür. Burdan dosyalrını yeni açtığın kullanıcı klasörünün içine kopyala belki düzelir.

hititli
    Ziyaretçi
    sayın @equnix dediğiniz işlemi denedim güveli moddada dosya ve kısa yollar calışmıyor bilde guest hesabı var ordada aynı sorun ben formattan baska şansım yokgibi görüyorum ama format atmak için yukardaki bios ayarlarını bitürlü yapamadım anlatılanlarla benim menü farklı ingilzcede bilmediğim için tıkandığım yer cd rom u nasıl tanıtacağım? saygılar

V.I.Member equnix Avatar
    Katılım tarihi
    01.06.2005
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa
    Dostum bilgisayar açılırken delete tuşuna bas. biosun türünü bilmediğim için detaylı anlatamam ama oradaki menülerde şöyle bir seçenek bulmak lazım

first boot
    second boot
    third bott şeklinde burda first boot kısmı cdrom
    second boot kısmı hdd0 yap

çoğu biosta böyle bir ayar vardır. Tam olarak aynısı olmasa bile boot ile başlayan bir menü bulman lazım. ondan sonra zaten xp cdsini koy yeniden kur.

Senior Member _BaCo_ Avatar
    Katılım tarihi
    09.02.2004
    Nereden
    istanbul
    Like
    0 defa
    Alıntı Blow-II tarafından iletildi.
    önce bios a gir boot setup ı bul ve onu cd-rom yap daha sonra xp cd sisni tak ve repair de veya direk format at kolay gelsin...
    +1 blow a katılıyorummm eğer tekrar böle bi temizlik yapmak istiyosan easyclean diye program var onunla yap bi şey olmaz ve programın türkçe desteğii var kolay gelsin...

tansu
    Ziyaretçi
    Beyler aynısı biraz evvel başıma geldi, uzantılar lnk oldu ama kullanamama durumu olmadı. klasör seçeneklerinden bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seçeneğini kaldırdım düzeldi. Yani her lnk uzantısı için formata falan gerek yok..

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon