Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 15

Disk i yazmaya karşı koruma haline getirerek yedekleri virüsten korumak (attrib)

Bu sayfada İşletim Sistemi&Uygulamalar kategorisindeki Güvenlik forumunda Disk i yazmaya karşı koruma haline getirerek yedekleri virüsten korumak (attrib) başlıklı konu tartışılıyor; Merhaba Arkadaşlar hepimizin virüslerden çektiği belli bunu kökten çözebilecek ve yedeklerimizi koruyabilcek bir sistem bulmalıyız diye düşünüyorum yoksa 30 tane ...

New Member
    Katılım tarihi
    02.12.2009
    Nereden
    izmir
    Like
    0 defa

Disk i yazmaya karşı koruma haline getirerek yedekleri virüsten korumak (attrib)

Merhaba
    Arkadaşlar hepimizin virüslerden çektiği belli bunu kökten çözebilecek ve yedeklerimizi koruyabilcek bir sistem bulmalıyız diye düşünüyorum yoksa 30 tane birden antivirüs programı kurup ancak korunmak zorunda kalıcaz zira a.virüsler her virüsü bulamıyor
    yerel disk e kitleme yaparak yazmaya karşı koruma haline getirilebilirmi dos dan attrib komutuyla dosya özniteliklerinin değiştirilebildiğni biliyorum ntfs tipi flash disklerde yazmaya karşı korunabiliyor sabit disklerdede bunu yapabilirmiyiz bunu öğrenmek isterim yada bunun gibi bi çözüm yedeklerimi korumak istiyorum bıktım fdisk yapmaktan virüs sil sil bitmiyor en iyisi dosyaları karantinaya alalım virüsleri alcağımıza şimdiden teşekkürler

Moderator diablo Avatar
    Katılım tarihi
    11.01.2002
    Nereden
    Japonya
    Like
    17 defa

Ynt: Disk i yazmaya karşı koruma haline getirerek yedekleri virüsten korumak (attrib)

Ben bir tane virüs programı kurarak işimi halledebiliyorum. Bu kadar abartılacak bir durum yok kanlımca.

New Member
    Katılım tarihi
    02.12.2009
    Nereden
    izmir
    Like
    0 defa

Ynt: Disk i yazmaya karşı koruma haline getirerek yedekleri virüsten korumak (attrib)

iyide arkadaşım ben bu dünyada yaşamıyormuyum denemediğim a.virüs prog kalmadı mutlaka bir virüs mutlaka en ücra köşelerde bi yere giriyo eğer kullandığın programın adını verirsen hayır duası alırsın tabi benim sorduğum soruyada cvp verirsen X2 h.d sende eyv.

Gold Member karaca Avatar
    Katılım tarihi
    15.05.2004
    Nereden
    Bostanlı
    Like
    44 defa
    Blog Mesajları
    3

Alıntı kskleen tarafından iletildi. Mesajı göster
    iyide arkadaşım ben bu dünyada yaşamıyormuyum denemediğim a.virüs prog kalmadı mutlaka bir virüs mutlaka en ücra köşelerde bi yere giriyo eğer kullandığın programın adını verirsen hayır duası alırsın tabi benim sorduğum soruyada cvp verirsen X2 h.d sende eyv.
    ben antivir kullanıyorum başka hiçbir şey kullanmıyorum..en son ne zaman virüs yüzünden format attığımı hatırlamıyorum..

bu iş şuna benzer..

altında çok güzel bir araban var bakımlarına da dikkat ediyorsun ama alt takımdan sürekli problem çıkıyor..yaptırıyorsun yine oluyor..tamirciye kabahat bulacakken bir bakıyorsun ki dağ tepe tarla arabayla gezen sensin..

girip çıktığın sitelere ve uğraştığın şeylere dikkat et.her yüklemede ileri ileri daima ileri diye devam etme ne yaptığını bir oku.kişisel kontrolle virüs programından çok daha iyi koruma sağlayabilirsin

Gold Member BenCesur Avatar
    Katılım tarihi
    10.09.2004
    Nereden
    Istanbul
    Like
    89 defa

Ben bilgisayarımda BullGuard Internet Security kullanıyorum..

3 yıldır virüs yüzünden hiçbir zarara görmedim. Hatta bilgisayarıma virüs girdiğini görmedim... Tam güncellenmiş haliyle tanımadığı virüs yok...

Tabii ki şöyle bişey var: yeni bir virüs çıktığı zaman hiçbir antivirüs bunu tanımaz.. Tanıması ise antivirüs üreticilerinin o virüsü keşfetmesi ve onu yok edecek kodları yazması ile mümkündür..

Ama parmak belleğimi yazmaya karşı korumalı yaptım. Başka bilgisayarlara takınca virüs bulaşmasın diye...

Koruma ise çok basit..

MS-DOS penceresinde önce NTFS çeviriyorum.. Tabiiki NTFS çevirince biraz yavaşlıyor ama olsun..

H: parmak belleğin harfi.

Önce NTFS dönüştür.

convert H: /FS:NTFS

Sonra sadece okunabilir yap.

cacls H: /T /C /G everyone:R

İşlem bu kadar..

Aynı işlemi C:\ yada D:\ veya diğer disklerde de yapabilirsiniz.. Anadizine yazma koruması koyarsınız ama alt dizinlere izin verirsiniz..

New Member
    Katılım tarihi
    02.12.2009
    Nereden
    izmir
    Like
    0 defa

Önce NTFS dönüştür.

İşlem bu kadar..

Aynı işlemi C:\ yada D:\ veya diğer disklerde de yapabilirsiniz.. Anadizine yazma koruması koyarsınız ama alt dizinlere izin verirsiniz..

Şimdi öncelikle yararlı bilgin için çok teşşekkür ederim kardeşim allah razı olsun ben sizi anlamıyorum arkadaşlar dünyanın en büyük download sitesi bile www.download.com da bile binlerce virüs var adamlar farkında değil sırf ordan indirdiğim programlardan en aşşağı 4 tane virüs kapmışımdır googleda çıkan türk sitelerini saymıyorum bile bırak onu hardwaremania gibi yararlı pc bilgi forum siterlerinden bile girdi bana abi ya şimdi belki dersiniz download com dan indiriğin dosyaların çoğu kısayol linki evt ama orda yüklü olanlarda var onlardan bana girdi neyse konu değişik ya diyosunuz bana bulaşmıyo bana bulaşmıyo nasıl oluyo anlamadım arkadas benim pc ye taktığım bir cd den torjen çıkıyo ben artık sadece silip arkama yaslanmaktan bıkmışım ona buna ahkem kesmekten virüsü siliyorum abi ben nolcak demektende bıkmışım işin artık kökten çözme çabasındayım aldım o trojeni netten toplu antivirüs programlarıyla tarama yapan sitelerden birine koydum toplam 45 tane a.virüs prog var spy trojen virus falan filan karışık trojenle ilgili 10 tane tanınmış programlar varsa o siteden tarattığımda 10 15 tanesinin içlerinde hiç duyulmamış 1,2 program buluyo ve adını bile sölüyo sarı çizmeli memed ağa diye, saten virüsleri yapanlar kim usta antivürs şirketleri değilmi adamların kim bilir kaç yan kurluşları var bizim haberiimiz yok birini yüklüyosun öteki buluyo ötekinin bulduğnu o bulmuyo ya bana diyinki baba senin pc nin 8 çekirdek 1000 tb ramin var al sen şu 5 avirüs programını birden kurda seni temin ederim sana artık kötü yazılım girmiycek diyin ben o 8 çekirdeği 2 ile çarpar size göz yaşlarıyla armağan ederim bunubilin yardımcı olan arkadaslara çok teşekkür ederim doğru bilgi nezaman doğru olur yanlışı kaldırma uğruna doğrudan şüphe ettip teyit ettiğin zaman bu mantıkla gitmenizi temenliği eder geçmiş bayramınızı kutlarım hepinizden allah razı olsun..

Gold Member karaca Avatar
    Katılım tarihi
    15.05.2004
    Nereden
    Bostanlı
    Like
    44 defa
    Blog Mesajları
    3

Önce NTFS dönüştür.

İşlem bu kadar..

Şimdi öncelikle yararlı bilgin için çok teşşekkür ederim kardeşim allah razı olsun ben sizi anlamıyorum arkadaşlar dünyanın en büyük download sitesi bile www.download.com da bile binlerce virüs var adamlar farkında değil sırf ordan indirdiğim programlardan en aşşağı 4 tane virüs kapmışımdır googleda çıkan türk sitelerini saymıyorum bile bırak onu hardwaremania gibi yararlı pc bilgi forum siterlerinden bile girdi bana abi ya şimdi belki dersiniz download com dan indiriğin dosyaların çoğu kısayol linki evt ama orda yüklü olanlarda var onlardan bana girdi neyse konu değişik ya diyosunuz bana bulaşmıyo bana bulaşmıyo nasıl oluyo anlamadım arkadas benim pc ye taktığım bir cd den torjen çıkıyo ben artık sadece silip arkama yaslanmaktan bıkmışım ona buna ahkem kesmekten virüsü siliyorum abi ben nolcak demektende bıkmışım işin artık kökten çözme çabasındayım aldım o trojeni netten toplu antivirüs programlarıyla tarama yapan sitelerden birine koydum toplam 45 tane a.virüs prog var spy trojen virus falan filan karışık trojenle ilgili 10 tane tanınmış programlar varsa o siteden tarattığımda 10 15 tanesinin içlerinde hiç duyulmamış 1,2 program buluyo ve adını bile sölüyo sarı çizmeli memed ağa diye, saten virüsleri yapanlar kim usta antivürs şirketleri değilmi adamların kim bilir kaç yan kurluşları var bizim haberiimiz yok birini yüklüyosun öteki buluyo ötekinin bulduğnu o bulmuyo ya bana diyinki baba senin pc nin 8 çekirdek 1000 tb ramin var al sen şu 5 avirüs programını birden kurda seni temin ederim sana artık kötü yazılım girmiycek diyin ben o 8 çekirdeği 2 ile çarpar size göz yaşlarıyla armağan ederim bunubilin yardımcı olan arkadaslara çok teşekkür ederim doğru bilgi nezaman doğru olur yanlışı kaldırma uğruna doğrudan şüphe ettip teyit ettiğin zaman bu mantıkla gitmenizi temenliği eder geçmiş bayramınızı kutlarım hepinizden allah razı olsun..
    amin

PS : birkaç nokta virgül birşey kullansaydın bari..okurken çok zor oluyor

Katılım tarihi
    10.09.2004
    Nereden
    Istanbul
    Like
    89 defa

o trojeni netten toplu antivirüs programlarıyla tarama yapan sitelerden birine koydum toplam 45 tane a.virüs prog var spy trojen virus falan filan karışık trojenle ilgili 10 tane tanınmış programlar varsa o siteden tarattığımda 10 15 tanesinin içlerinde hiç duyulmamış 1,2 program buluyo ve adını bile sölüyo sarı çizmeli memed ağa diye,

saten virüsleri yapanlar kim usta antivürs şirketleri değilmi adamların kim bilir kaç yan kurluşları var bizim haberiimiz yok birini yüklüyosun öteki buluyo ötekinin bulduğnu o bulmuyo

ya bana diyinki baba senin pc nin 8 çekirdek 1000 tb ramin var al sen şu 5 avirüs programını birden kurda seni temin ederim sana artık kötü yazılım girmiycek diyin..

O test yaptığın site : virustotal dır.. Ben orda hiç kaliteli virüs programı görmedim...

Bu bilgi yanlış.. Yıllardır nette dolaşan bir şehir efsanesiii.. Demekki buna inanan saf insanlar bulabilmek hala mümkün...

Virüsleri kimler yazar: ben buna çok şahit oluyorum..genelde sivrilmek isyeten meşhur olmak isteyen çoluk/çocuk takımından oluşan lamerler..

google: nasıl virüs yazılır diye arat.. bir sürüü forum , site, blog çıkar karşına..

BullGuard Internet Security.. Kur , kullan ,dene ve karar ver.. 3 yıldır ücretli oılarak kullanıyorum...
    2 aylık deneme sürümü var.. Crackı kesinlikle yok... Bu yüzden iki ay sonra ya yeniden sistem kuracaksın.. Ya başka bir bilgisayara kurup iki aylık daha lisans alacaksın.. Yada her yıl 110 tl ücret ödeyeceksin..

Ben ücretini ödüyorum..

Evet başka soru varmıydı??

New Member
    Katılım tarihi
    02.12.2009
    Nereden
    izmir
    Like
    0 defa

ya güzel kardeşim benim demek istediğim bir programla bunu kökten halletmek mümkün değildir ibaresi yani mantığın alıyomu allah aşkına hergün yeni virüsle karşılaşıyoruz o dediğin lamerlar hergün bi yenisine ekliyo peki a.virus şirketleri hiç mi virüs üretmiyo dünya bu halde kapitalizim bukadar vahşi insanlar bu kadar çıkarcıyken senin yere göğe sığdıramadığın şirketler sütten çıkmış ak kaşık mı allah aşkına dediğin üzere saflığı kabul ederim saten saf olmasam cacls kodunu saana sormam ona sormam buna sormam ama herkes bilirki kimin ne olduğu kantarın kimin belinde olduğu hiç bi zaman kesin değildir bu dünyadada o dünyadada o yüzden en cahilin bile zihninde kodlanmış ufacık bir bilgi bir bilgeye ışık olur
    Bence dediklerimi dikkate al bi araştır bakalım nette googla gez kaç tane sitede kaçtene virus var

Katılım tarihi
    10.09.2004
    Nereden
    Istanbul
    Like
    89 defa

Bence dediklerimi dikkate al bi araştır bakalım nette googla gez kaç tane sitede kaçtene virus var
    Araştırmaya devam et..

11 yıldır bilgisayarla haşır-neşir vaziyetteyim.. Güvenlik konusunda bana yetecek kadar bilgiye ve alet edevata sahip olduğumdan eminim..

Yıllardır piyasada bulunan bütün anti-virüsleri denediğimden eminim..

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon