--> ekrn.exe dosyasını durdurma
Results 1 to 8 of 8

ekrn.exe dosyasını durdurma

Bu sayfada İşletim Sistemi&Uygulamalar kategorisindeki Güvenlik forumunda ekrn.exe dosyasını durdurma başlıklı konu tartışılıyor; mrb arkadaşlar bende dahil olmak üzere çogu bilgisayar kullanıcı arkadaşımız bu sorundan müzdarip bunu bütün forumlarda gördüm kendimdede bu sorun ...

Member
    Katılım tarihi
    23.07.2008
    Like
    0 defa

ekrn.exe dosyasını durdurma

mrb arkadaşlar bende dahil olmak üzere çogu bilgisayar kullanıcı arkadaşımız bu sorundan müzdarip bunu bütün forumlarda gördüm kendimdede bu sorun olunca 2 gün araştırma yaptım vede bu melet den kesin olarak kurtulmanın yolunu buldugumu düşünüyorum kendimde geçti bu sorun umarım sizlerinde bu sorunu anlattıgım gibi çözebilceginizi düşünüyorum şimdi dediklerimi eksiksiz olarak yerine getirin. anlatım Xp bilgisayarlar içindir diger win7 falan denemedigim için bilemeyecegim. bilgisayarımı açınız. ardından Denetim masasına giriniz. ordan Performans ve Bakım bölümüne giriniz.ordan Yönetimsel Araçlar diye bir bölüm var onu açınız. orda Hizmetler adında bir dosya var ona çift tıklayıp açınız.orda eset service adında bir bölüm var ona tıklayın ve şu yönergeyi izleyin: başlangıç türü Devre Dışı olarak ayarlanacak. Hizmet durumu Durdurulacak. açtıgınız yerde oturum aç diye bir sekme var o sekmeyi açıp Devre Dışı Bırak seçilecek. sonra uygula tamam denip kapatırsınız. ama bu dediklerinmi yaparsanız eset nod32 yi kullanamassınız söyleyim. belkide başka bir yoldan sorunu halledip eset nod 32 yi kullanabilirsiniz tekrar ama benim yöntemim böyle başka bir yöntem bulamadım. anlattıklarım karşısında bi teşekkür yeter arkadaşlar. hayırlı günler...

Moderator BenCesur Avatar
    Katılım tarihi
    10.09.2004
    Nereden
    Istanbul
    Like
    89 defa
    İyi de arkadaşım o dosya zaten eset nod32 antyivirüs programı. Eğer Programı kullanmak istiyorsan o dosya çalışacak. Yok programı kullanmak isteöiyorum dersen bu durumda da Program Ekle kaldır dan Eset i kaldırırsın olur biter?

Nedir bu kadar uğraştıran?

hARDWAREMANIAC gokhanvai Avatar
    Katılım tarihi
    14.04.2008
    Nereden
    İzmir
    Like
    104 defa
    Neden illa Nod32 kullanmaya gayret gösteriyorsunki.

Member
    Katılım tarihi
    23.07.2008
    Like
    0 defa
    iyide hocam keşke dedigin gibi program ekle kaldırdan silinebilse. öyle değil işte sen nod32 yi açmasan bile bu bilgisayarın başlangıcında açılıyor. zaten dosyayı silmeye kalktıgında program ekle kaldırdan hata veriyor erişim engellendi hatası dosyayı bulup kendin kaldırmayı denesen bile gene hata veriyor unlocker ile falanda denedim açmıyor kilidi.

Moderator BenCesur Avatar
    Katılım tarihi
    10.09.2004
    Nereden
    Istanbul
    Like
    89 defa
    Nod32 antivirüs programının bir özelliği de uninstall dosyasının koruma amaçlı olarak işe yaramaması. Bu durumda sadece setup dosyasını tıklayarak programı kaldırabilirsin. Setup dosyasını çalıştırdığın zaman Onar, Kaldır, Yeniden Yükle şeklinde seçenekler çıkar. Burada kaldır seçeneğini seçip programı kaldırmak gerekir.

Benim anlamadığım şu. madem nod32 yi kullanmayacaksın , yani devamlı çalışmasını istemeyeceksin eee o halde neden antivirüs programı yüklüyorsun? Çünkü antivirüs programları yapıları gereği bilgisayar açık olduğu müdddetçe devamlı çalışıyor olmaları gerekir.

Cool Moderator DonQuichotte Avatar
    Katılım tarihi
    03.06.2004
    Nereden
    izmir
    Like
    274 defa
    Blog Mesajları
    16
    Alıntı murat121 tarafından iletildi. Mesajı göster
    iyide hocam keþke dedigin gibi program ekle kaldýrdan silinebilse. öyle deðil iþte sen nod32 yi açmasan bile bu bilgisayarýn baþlangýcýnda açýlýyor. zaten dosyayý silmeye kalktýgýnda program ekle kaldýrdan hata veriyor eriþim engellendi hatasý dosyayý bulup kendin kaldýrmayý denesen bile gene hata veriyor unlocker ile falanda denedim açmýyor kilidi.
    Guvenlik yazilimlari, komple calistirilmadiklarinda bile, anlik tarama modulu calisir durumda kalir. Bende kaspersky yuklu ve onu kapasam bile avp.exe calisir durumda kaliyor.

Senin yaptigin, nod32yi tamamen durdurmak. Uninstall etmekle ayni sey.

Yine de konu faydasiz degil, windows hizmet servislerini anlatmis oldun.

Member
    Katılım tarihi
    23.07.2008
    Like
    0 defa
    zaten cpu nun %50 sini kullanmasa dursun önemli degil sorun yok ama nedense nod32 de böyle bir sorun var bazen %100 cpu kullanımına bile geliyor ve buda bilgisayarın kullanılamaz hale gelmesine sebep oluyor.

Cool Moderator DonQuichotte Avatar
    Katılım tarihi
    03.06.2004
    Nereden
    izmir
    Like
    274 defa
    Blog Mesajları
    16
    Alıntı murat121 tarafından iletildi. Mesajı göster
    zaten cpu nun %50 sini kullanmasa dursun önemli degil sorun yok ama nedense nod32 de böyle bir sorun var bazen %100 cpu kullanımına bile geliyor ve buda bilgisayarın kullanılamaz hale gelmesine sebep oluyor.
    Bu sorun, windowstan kaynaklanıyor. You receive an access violation error and the system may appear to become unresponsive when you try to install an update from Windows Update or from Microsoft Update linkindeki çözümü deneyin.

ya da When you use Automatic Updates to scan for updates or to apply updates to applications that use Windows Installer, you experience issues that involve the Svchost.exe process