Results 1 to 10 of 10
Like Tree2Beğeniler
  • 2 Yazar: DonQuichotte

Sabit diskimdeki klasörleri göremiyorum

Bu sayfada İşletim Sistemi&Uygulamalar kategorisindeki Güvenlik forumunda Sabit diskimdeki klasörleri göremiyorum başlıklı konu tartışılıyor; Diskime bulaşan bir virisü 3 ayrı güncel antivirüs programı ile sildim(en azından virüsün belirtileri artık kalmadı) Fakat virüs bulaşan klasörleri ...

Rookie Member
    Katılım tarihi
    09.03.2006
    Like
    0 defa

Sabit diskimdeki klasörleri göremiyorum

Diskime bulaşan bir virisü 3 ayrı güncel antivirüs programı ile sildim(en azından virüsün belirtileri artık kalmadı) Fakat virüs bulaşan klasörleri sabit disk bölümlerimi açtığım zaman göremiyorum. (Gizli klasörleri göster seçeneği etkin durumdayken) Görünmeyen klasörlerden birinin ismini hatırladığımdan adres satırına girdim ve klasör açıldı fakat diğer kalsör isimleri aklımda değil. Bu klasörleri görünür hale getirmenin veya diskteki bütün klasör isimlerini görmenin bir yolu mevcut mudur? (çalıştır cmd ile komut satırndan da klasörler görünmüyorlar.)

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Cool Moderator DonQuichotte Avatar
    Katılım tarihi
    03.06.2004
    Nereden
    izmir
    Like
    274 defa
    Blog Mesajları
    16
    Kötü bir yazılım, o klasörleri, sistem dosyası olarak işaretlemiştir.O dosya ve klasörler, gizli dosyaları göster ayarıyla görünmez. şu resimdeki ayarla görünürler.

petges.lu - home adresinden attribute changer adlı programını indirin ve kurun. Yukarıdaki ayarla görünür yaptığınız klasörlere sağ tuş yapın, öznitelikleri değiştir seçeneği ile sistem dosyası niteliklerini kaldırın.
    biziz ve aybensermi bu mesajı beğendi.

Member
    Katılım tarihi
    17.10.2011
    Nereden
    İstanbul
    Like
    2 defa
    hocam bi virüs var Combofix silebiliyor sadece. senin bu virüs o virüs bende aynı sorunu yaşamıştım ancak o şekilde çözebildim. ayrıca windows Xp olması gerekiyor bilgsayarının. windows 7'de felan çalışmıyor kesinlikle bunuda belirteyim

Rookie Member
    Katılım tarihi
    09.03.2006
    Like
    0 defa
    İlginiz için teşekkürler, DonQuichotte, tavsiyeni deneyeceğim, umarım çalışır, brk.trk, tavsiyen için teşekkürler, bilgisayarıma bulaşan virüs bayağı belalı ve çoğu insana zor anlar yaşatan bir virüsmüş fakat silme aşamasındayken verilen tavsiyeler üzerine combofix ve benzeri bir iki program denemiştim fakat virüs silinmemiş sadece sistem zarar görmüştü. Sanırım şu an virüs silindi en azından belirtileri yok, bahsettiğim sorun da çözülürse bilgisayarımızla kaldığımız yerden devam edebileceğiz.

Cool Moderator DonQuichotte Avatar
    Katılım tarihi
    03.06.2004
    Nereden
    izmir
    Like
    274 defa
    Blog Mesajları
    16
    Bu durum, kötü yazılımlardan kalan etkilerdir, enkaz diyelim. Ortada bir virüs kalmadığı için, haliyle antivirüsün yapabileceği birşey yok.

Gold Member TAY-LAN Avatar
    Katılım tarihi
    24.12.2002
    Nereden
    ankara
    Like
    17 defa
    o vırusu sılen bı program var bende .eger cozemessen bana haber ver gondereyım

Rookie Member
    Katılım tarihi
    09.03.2006
    Like
    0 defa
    Alıntı TAY-LAN tarafından iletildi. Mesajı göster
    o vırusu sılen bı program var bende .eger cozemessen bana haber ver gondereyım
    O programı gönderme şansın var mı? Şu an sorun yok fakat tekrar başıma gelirse diye.

Bu arada DonQuichotte, vermiş olduğun tavsiye kesinlikle işe yaramakta. Benzer sorunu olan arkadaşlar, sorunu bu şekilde çözebilirler.

Bu vesile ile tekrar teşekkür edeyim DonQuichotte'a.

Gold Member TAY-LAN Avatar
    Katılım tarihi
    24.12.2002
    Nereden
    ankara
    Like
    17 defa
    maıl adresını buraya veya ozelıme atıver ufacık bısey

Co.Moderator Mr.D34DLY Avatar
    Katılım tarihi
    12.07.2004
    Nereden
    Cair Paravel
    Like
    60 defa
    Blog Mesajları
    14

hARDWAREMANIAC MonoChromE Avatar
    Katılım tarihi
    13.02.2006
    Nereden
    İnönü
    Like
    16 defa
    Blog Mesajları
    5
    Evet kesin çözüm bu bende bu yollla kurtulmuştum güzel yazı olmuş...