Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 12

Tamamen SİLMEK istediğim dosyalar Hakkında YARDIM lütfen

Bu sayfada İşletim Sistemi&Uygulamalar kategorisindeki Güvenlik forumunda Tamamen SİLMEK istediğim dosyalar Hakkında YARDIM lütfen başlıklı konu tartışılıyor; arkadaşlar bilgisayarımda tamamen silmek istediğim bazı dosyalar var..ama bu dosyaları silsemde aslında tamamen silinmiyor. google ın deskop search diye bi ...

Rookie Member nomercy_st Avatar
    Katılım tarihi
    08.03.2005
    Nereden
    iSTANBUL
    Like
    0 defa

Unhappy Tamamen SİLMEK istediğim dosyalar Hakkında YARDIM lütfen

arkadaşlar
    bilgisayarımda tamamen silmek istediğim bazı dosyalar var..ama bu dosyaları silsemde aslında tamamen silinmiyor. google ın deskop search diye bi programı ölesine indirmiştim. flash belleğimden baktığım bazı özel dosyalar bellek takılı değilken bile içeriğinin bir kısmı ile görüntüleniyor. açmak istediğimde açmasada tamamen silmek için ne yapabilirim?yardım ederseniz sevinirim..
    NoMeRcY

Silver Member ttmen Avatar
    Katılım tarihi
    19.05.2005
    Nereden
    kıbrıs-ist arası
    Like
    1 defa
    Alıntı nomercy_st tarafından iletildi.
    arkadaşlar
    bilgisayarımda tamamen silmek istediğim bazı dosyalar var..ama bu dosyaları silsemde aslında tamamen silinmiyor. google ın deskop search diye bi programı ölesine indirmiştim. flash belleğimden baktığım bazı özel dosyalar bellek takılı değilken bile içeriğinin bir kısmı ile görüntüleniyor. açmak istediğimde açmasada tamamen silmek için ne yapabilirim?yardım ederseniz sevinirim..
    NoMeRcY
    istediğin belleğin içine harhangi bir dosya(10 mb büyüklüğünde gibi..) kopyala, mesela cd den veya diğer bi kaynaktan belleğe..

Katılım tarihi
    08.03.2005
    Nereden
    iSTANBUL
    Like
    0 defa

Question Bir dosya bilgisayardan tamemen nasıl silinebilir

Alıntı ttmen tarafından iletildi.
    istediğin belleğin içine harhangi bir dosya(10 mb büyüklüğünde gibi..) kopyala, mesela cd den veya diğer bi kaynaktan belleğe..
    söylediğinizi tam anlayamamış olablirim.. belleğe bi dosya yükleyince aramalarda dosya içeriği görünmüyor mu??
    1.olarak yapmak istediğim özel dosyalarımla işim bittikten sonra(yani sildikten sonra) hafızada hiçbişekilde kayıtlı kalmasını istemorum.ama search yaparken içeriğinin bi kaç satırı ile beraber görünüyor.
    2.olarak google deskop search sayesinde flash belleğimde kayıtlı bazı dosyaları bilgisayarıma kaydetmediğim halde aramalarda ismi ve içeriğinin ilk iki satırıyla beraber çıktığını farkettim.tam olarak açılmıyor ama bilgisayardanda tamamen silinmiyor. tamamen silmek için ne yapabilirim?

hARDWAREMANIAC paranoyakX Avatar
    Katılım tarihi
    23.02.2005
    Nereden
    İzmir
    Like
    1 defa
    Blog Mesajları
    2
    google desktop kullanmayın... google ın kendi arama sistemi bu.. şu anda silinmiş bir siteyi googleda aratın içeriğine dair birşeyler bulacaksınız... googlen mantığı bu belirli parçalarını mutlaka saklıyor

Katılım tarihi
    08.03.2005
    Nereden
    iSTANBUL
    Like
    0 defa

Angry

yani google search bellekteki dosyaları da dizin bilgisine alıyor diyorsun.aslı bilgisayarda kopyalı kalıyormu? tamam google ı kullanmam problem yok..
    esas öğrenmek istediğim sildiğim dosyaları tamamen silmek istiyorum.bilgisayarın kendi search kısmındada içeriğin bi parçasıyla görünüyor.shift+ del le silince geri dönüşüm kutusuna atmadan sliyo ama yine bilgisayar yedekliyor.bunu önlemek için bilgisayarın bir ayarı yada herhangi bi prgram varmı..tamamen bilgisayardan silmek istiyorum..

Banned user kallone Avatar
    Katılım tarihi
    13.05.2004
    Nereden
    MeRaM
    Like
    0 defa
    Alıntı nomercy_st tarafından iletildi.
    yani google search bellekteki dosyaları da dizin bilgisine alıyor diyorsun.aslı bilgisayarda kopyalı kalıyormu? tamam google ı kullanmam problem yok..
    esas öğrenmek istediğim sildiğim dosyaları tamamen silmek istiyorum.bilgisayarın kendi search kısmındada içeriğin bi parçasıyla görünüyor.shift+ del le silince geri dönüşüm kutusuna atmadan sliyo ama yine bilgisayar yedekliyor.bunu önlemek için bilgisayarın bir ayarı yada herhangi bi prgram varmı..tamamen bilgisayardan silmek istiyorum..
    Tam adını hatırlamasamda eraser dı heralde kucuk bi program var exel tıpınde calısıyor onla silebilirsin ama uzun zaman alıyordu silmesi

Katılım tarihi
    08.03.2005
    Nereden
    iSTANBUL
    Like
    0 defa

Thumbs up eraser isimli program!!!

ewt eraser diye bi program buldum istediğim özellikle harddiski silinen dosya parçacıklarını hatta internetten bilg. depolanan gereksiz kısayolları siliyormuş..bakalım işe yarıcak mı kullanışlı mı

V.I.Member Simplicity Avatar
    Katılım tarihi
    26.03.2005
    Like
    2 defa
    dosyayı bilgisayarda açtıysan google desktop rahatlıkla bulur yani bir kaç satır bile olsa iki satırı görünen doslayarın bulunduğu klasörleri elinle yada "steganos" un eraser aracıyla yada "utimaco safe guard" ile silmen gerekir.

Katılım tarihi
    08.03.2005
    Nereden
    iSTANBUL
    Like
    0 defa

Exclamation peki 1 soru!!!

deskop search yok artık sildim..bilgisayara KAYITLI OLMAYAN flash bellekten açılan herhangi bir dosyanın yine 2 satırıyla beraber kısayolu hafızaya kaydolunuyormu?? bazı arkadaşlarım kaydoluyo dedi..eğer kaydoluyosa nasıl bulabilirim?? genel aramada çıkmıyor..lütfen önemlii!!!!!!!!

New Member
    Katılım tarihi
    24.04.2008
    Like
    0 defa

Ynt: Tamamen SİLMEK istediğim dosyalar Hakkında YARDIM lütfen

bakalım

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon

Reklam

<