Results 1 to 7 of 7

w32/jeefo virüsü nasıl temizlenir.

Bu sayfada İşletim Sistemi&Uygulamalar kategorisindeki Güvenlik forumunda w32/jeefo virüsü nasıl temizlenir. başlıklı konu tartışılıyor; ben jeefo virüsü yemişimde haberim yokmuş :P neyse efenim kaldırmakla uğraşmayacağım zira exe lerimi yemiş bitirmiş. kurtulamıyorum. bu tip virüsleri ...

Member hakananul Avatar
    Katılım tarihi
    22.10.2004
    Like
    0 defa

w32/jeefo virüsü nasıl temizlenir.

ben jeefo virüsü yemişimde haberim yokmuş :P neyse efenim kaldırmakla uğraşmayacağım zira exe lerimi yemiş bitirmiş. kurtulamıyorum. bu tip virüsleri yememek için bundan sonra önereceğiniz güzel bir virüs programı varmıdır.

V.I.Member sHiNe Avatar
    Katılım tarihi
    15.03.2005
    Nereden
    Izmir, Turkey,
    Like
    0 defa
    Buraya bakabilirisn (İngilizce)

tansu
    Ziyaretçi
    Mcafee virusscan enterprise 8.0 + antspyware module derim...
    detaylı bilgi EN İYİ KİŞİSEL ANTİ-VİRÜS YAZILIMLARI ??? (Eski Anket KASIM 2004)

V.I.Member sHiNe Avatar
    Katılım tarihi
    15.03.2005
    Nereden
    Izmir, Turkey,
    Like
    0 defa
    Başka biyerden az önceki linklin türkçesini buldum hemen hemen tamamını türkçeleştirmişler :

symantec firmasının dediğine göre şunları yapmanız gerekiyor.
    1)Sistem geri yüklemeyi kapatıyorsun.
    2)Virüs programını güncelliyorsun.
    3)Bilgisayarını güvenli modda başlatıyorsun.
    4)Sistemine full tarama yaptırıyorsun.
    5)registryde bir anahtar varmış onu siliyorsun.Anahtarı aşağıda aşağıda veriyorum.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run buraya geliyorsun.Burada yanda bulunan bölüme geliyorsun ve aşağıdaki uygulamayı orada görüyorsan siliyorsun.

"PowerManager"="%windir%\svchost.exe"

Kolay geLsin

V.I.Member sHiNe Avatar
    Katılım tarihi
    15.03.2005
    Nereden
    Izmir, Turkey,
    Like
    0 defa
    Burda da temizleme aracından bahsediyor
    Temizleme Aracı

Member hakananul Avatar
    Katılım tarihi
    22.10.2004
    Like
    0 defa
    Hay allah razı olsun... ben antivir diye bi program yükledim şirketler için ücretli son kullanıcı için ücretsiz bir antivirüs programı. program virüsü buluyor sonra dosyayı sileyimmi diyor ulan silme onar tamir et karantinaya al diyorsun beceremiyor. bende hepsini sil dedim....iyi bok yedim. bütün exeler uçtu.bu arada sürekli, svchost.exe hatası verip duruyor makinam. bana önermiş olduğunuz yoldan yani registerden ulaşmaya çalıştığım "PowerManager"="%windir%\svchost.exe" kısmını bulamadım. hem admin olarak baktım hemde user olarak ama gene yok.
    şimdi yapacağım şey ise önce güzel bi format sonrada programları kurup norton ghost ile yedek almak olacak.yalnız karar veremediğim şey virüs programı olarak ne kuracağım? sistemi yormayan ama etkili bir şey olmalı. şimdiye kadar hiç virüs yememiştim herşeyin bi ilki varmış,pişmanım.

tansu
    Ziyaretçi
    yukarda söylediğim antivirus tam aradığın şey olabilir.. Bence formattan önce biraz daha uğraş.. kaspersky ile tarama yap.. son çare olarak format at..