Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 14

vista ses driver sorunu

Bu sayfada Yazılım kategorisindeki Microsoft Vista forumunda vista ses driver sorunu başlıklı konu tartışılıyor; Merhabalar arkadaşlar, Geçen gün sistemimde var olan XP Professional SP2 yerine Vista Home Premium kurdum. İzlenimlerim fena değil bilgisayarımı da ...

New Member öncütakım Avatar
    Katılım tarihi
    29.07.2007
    Nereden
    adana
    Like
    0 defa

vista ses driver sorunu

Merhabalar arkadaşlar,
    Geçen gün sistemimde var olan XP Professional SP2 yerine Vista Home Premium kurdum. İzlenimlerim fena değil bilgisayarımı da kasmadı ama Anakartımın (asus a8n5x) driver cdsini uyumsuz olduğu için açmıyor ve dolayısıyla da ses kartı driverini yükleyemediğimden bilgisayarımdan ses çıkmıyor. Realtek'i sitesinden de driverini indirip yüklediğim halde ses alamadım. Sorunun cevabını bilen var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

hARDWAREMANIAC freeman1209 Avatar
    Katılım tarihi
    27.04.2004
    Nereden
    dünya gezegeni
    Like
    0 defa

Ynt: vista ses driver sorunu

hARDWAREMANIAC dbaggio Avatar
    Katılım tarihi
    25.07.2004
    Nereden
    LOST
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    3

vista dan vazgecmemin en basli etkeni bu olmustu.senin ses kartin realtek ALC850,bende ALC85x ile cok problem yasadim ses aldim ama 5+1 ozelliklerini ayarlayamamistim.bu yuzden vazgectim vistadan

32 bit icin http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/...eluxe/6241.zip

64 bit icinde http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/...eluxe/6241.zip

bunlari bi dene istersen.

New Member öncütakım Avatar
    Katılım tarihi
    29.07.2007
    Nereden
    adana
    Like
    0 defa

Teşekkür ederim. Asus'un sitesinden driverini indirip kurduğum ve sistemi tekrar başlattığım halde ses alamadığımı hatırlıyorum. Belki de 64 bit-32bit tercihi yanlıştı (yani versiyonunu yanlış seçmiş olabilirim) ama XP Pro kullanıyorum ve de memnunum. Değişim yapmamın sebebi Vista'nın REadyBoost özelliğinin bilgisayarımda performansı artırıp artırmayacağını denemekti yoksa Vista'nın bilgisayarı mükemmel bir makine haline getireceği gibi bir beklentim yok kullanan aynı ben olduktan sonra Önerileriniz için teşekkür ederim. Belki bir daha vista yüklerim, olmazsa zaten beni XP paklar Hoşça kalın

New Member h kübra Avatar
    Katılım tarihi
    15.11.2007
    Nereden
    ist
    Like
    0 defa

Cevap: Ynt: vista ses driver sorunu

arkadaşlar ben vista kullanıcısıyım yalnışlıkla program kaldırdan realtek diye bir program kaldırdım meger bu ses programıymış şimdide yeniden yüklemeye çalışıyorum ama bir türlü dögru programı bulamıyorum 32 bit lik bişi indirmem gerekiyormuş onu ögren dim de genede bir sonuca eremedim bana yardımcı olurmusunuz pcnin sadece msn ve bir kaç pprgramın sesi yok ama msn nin sesi lazım oluyo yardımlarınızı bekliyorum h kübra

hARDWAREMANIAC freeman1209 Avatar
    Katılım tarihi
    27.04.2004
    Nereden
    dünya gezegeni
    Like
    0 defa

Alıntı h kübra tarafından iletildi. Mesajı göster
    arkadaşlar ben vista kullanıcısıyım yalnışlıkla program kaldırdan realtek diye bir program kaldırdım meger bu ses programıymış şimdide yeniden yüklemeye çalışıyorum ama bir türlü dögru programı bulamıyorum 32 bit lik bişi indirmem gerekiyormuş onu ögren dim de genede bir sonuca eremedim bana yardımcı olurmusunuz pcnin sadece msn ve bir kaç pprgramın sesi yok ama msn nin sesi lazım oluyo yardımlarınızı bekliyorum h kübra
    bu olabilir ftp://61.56.69.18/pc/audio/6251_Vista_APO.zip

ancak anakartın marka ve modelini yazarsan daha iyi olur

Katılım tarihi
    15.11.2007
    Nereden
    ist
    Like
    0 defa

Exclamation Cevap: Ynt: vista ses driver sorunu

Alıntı freeman1209 tarafından iletildi. Mesajı göster
    bu olabilir ftp://61.56.69.18/pc/audio/6251_Vista_APO.zip

ancak anakartın marka ve modelini yazarsan daha iyi olur
    verdigin programı indiremiyorum işlem zamanı aşıldı diyor ayrıca ilgi alaka için sagol ana kart nosunu ögrenim msj çekerim sana bunu yapamadım

hARDWAREMANIAC dbaggio Avatar
    Katılım tarihi
    25.07.2004
    Nereden
    LOST
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    3

Alıntı öncütakım tarafından iletildi. Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Asus'un sitesinden driverini indirip kurduğum ve sistemi tekrar başlattığım halde ses alamadığımı hatırlıyorum. Belki de 64 bit-32bit tercihi yanlıştı (yani versiyonunu yanlış seçmiş olabilirim) ama XP Pro kullanıyorum ve de memnunum. Değişim yapmamın sebebi Vista'nın REadyBoost özelliğinin bilgisayarımda performansı artırıp artırmayacağını denemekti yoksa Vista'nın bilgisayarı mükemmel bir makine haline getireceği gibi bir beklentim yok kullanan aynı ben olduktan sonra Önerileriniz için teşekkür ederim. Belki bir daha vista yüklerim, olmazsa zaten beni XP paklar Hoşça kalın
    eger vistayi sirf ready boost icin kurduysan kaldir hemen bende ilk basta home edition kurup ready boost denemistim.ayni flas disk ultimate de uygun bile gorulmemisti ama mecbur calisiyorum vistayla.Ugrasmayim diyosan don geri

Alıntı h kübra tarafından iletildi. Mesajı göster
    ses kartinin realtek oldugunu kabul edip ac97 codecs lerden vitsa icin uygun olan yazilimi asagidaki url lerden indirebilirsiniz.

ftp://202.65.194.211/pc/audio/6251_Vista_APO.zip

ftp://202.65.194.212/pc/audio/6251_Vista_APO.zip

ftp://209.216.61.149/pc/audio/6251_Vista_APO.zip

New Member
    Katılım tarihi
    05.07.2007
    Nereden
    ist
    Like
    0 defa

arkadaşım anakartının büyük ihtimalle digital spdif jak çıkışını tanımıştır vista donanım ayarlarıyla biraz uğraşabilirsen halledebilirsin bende de olmuştu ama ufak tefek ayarlama ve sorun yok

Katılım tarihi
    15.11.2007
    Nereden
    ist
    Like
    0 defa

Thumbs up Cevap: Ynt: vista ses driver sorunu

[quote=gokhanipsir;765098]arkadaşım anakartının büyük ihtimalle digital spdif jak çıkışını tanımıştır vista donanım ayarlarıyla biraz uğraşabilirsen halledebilirsin bende de olmuştu ama ufak tefek ayarlama ve sorun yok[/quot[/
    sagolun arkadaşlar halllettim sorunu şimsi vistam basbas bagrıyor bende açiyorum sesini sonuna kadar özlemişim sesini sagolun teşekkürler

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon