Doro ve RACE, yaşlılar ve çocuklar için cep telefonlarını duyurdu.

doro1Mobile World Kongresi (MWC) akıllı telefon meraklısı gençleri mıknatıs gibi çekerken, 3D oyunlar, türlü türlü bağlantı protokolleri ve yepyeni teknolojiler de etrafımızı sarıyor.

Fakat ileri yaştaki tüketicilerin tek istedikleri kolayca arama yapıp mesaj gönderebilmek. Karmaşık menüler arasından arayacakları numarayı bulup, yine kişiyle ilgili türlü türlü etkinlik arasından sadece “ara” seçeneğini tıklamak, zaten kıymetli olan zamanlarını gereksiz yere harcamak anlamına geliyor.

İsveç’li Doro firması da bu mağdur tüketici grubunu hedefleyen, ekranı ve tuşları son derece okunaklı ve rahat bir telefon çıkarttı. Firma CEO’su Jerome Arnaud, 5 üründen oluşan yeni cep telefonu serisinin satışları yüzde 200 arttıracağını öngörüyor.

Diğer tarafta Danimarka’lı RACE firması ise WiGOMO One adlı cep telefonu ile çocukları hedefliyor. Telefon üzerindeki GPS özelliği ile ebeveynler çocuklarının nerede olduğunu kolayca izleyebiliyorlar. Üzerinde MP3 çalar ve 2MP kamera bulunan telefon, 5-10 yaş arası çocuklar için tasarlanmış. Telefonun ne zaman kullanılacağı, kimleri arayabilecekleri ve kimlerden çağrı alabilecekleri önceden belirlenebiliyor. Bu ürünün satışı öncelikle Danimarka’da yapılacak. Firma daha sonra Avrupa’da da GSM operatörleri ile işbirliği yapmayı umuyor.

wigomo1