LG, Optimus 3D için 2D-3D dönüştürücü güncellemesi yapacak.

Heyecanına yenik düşüp IFA 2011 fuarını bekleyemeyen LG, Optimus 3D akıllı telefonu üzerinde oynanabilecek 3D oyunların sayısını arttırabilmek için 2D-3D dönüştürücü yazılımını duyurdu.

3D Game Converter adlıy yazılım, 50 kadar oyunu otomatik olarak 3 boyutlu hale getiriyor, bununla beraber OpenGL oyunların çoğu da manuel ayarlarla 3D hale gelebiliyor. Program temel olarak oyunun arka ve ön planlarını ayrıştırıyor, daha sonra 3D olarak görüntülemek üzere tekrar birleştiriyor.

LG,  bu sayede hem oyunların daha etkileyici ve eğlenceli hale geleceğini, hem de Optimus 3D kullanıcılarının cihazın 3D deneyiminden daha fazla faydalanabileceklerini belirtiyor. Yazılım için ek bir ücret ödenmeyecek, LG Ekim ayında çıkarmayı planladığı bir sonraki güncellemeyle uygulamayı telefonlara otomatik olarak yükleyecek. Bu durum hem oyun geliştiriciler, hem de oyun tutkunu kullanıcılar için bir avantaj çünkü geliştiriciler oyunlara 3D desteği vermek için çaba harcamayacaklar, kullanıcılar da sevdikleri oyunları 3D farkıyla oynayabilecekler.

Şirket ayrıca 50 oyunun daha 3D desteği ile geleceğini müjdeliyor. Fakat artık 3D oyunların cihazlara katma değer sağladığı dönemi çoktan aştık; kullanıcı 3D desteğini fabrika çıkış özellikleri arasında talep etmeye başladı.