iPhone kullanıcıları iOS 6’dan memnun değil.

iOS 6 ile gelen harita uygulamasının başarısızlığı bir kenara, iPhone kullanıcıları işletim sisteminin genelinden de neredeyse hiç memnun değil.

Araştırmalara göre iPhone kullanıcılarının iOS işletim sisteminden memnuniyet oranları bir önceki iOS sürümünden bu yana düşüş gösteriyor.

TechCrunch sitesi ve On Device adlı mobil araştırma firması tarafından ABD’deki 16 bin iPhone kullanıcısı ile yapılan anketlere göre kullanıcılar iOS4 ve iOS5’ten daha memnunlar. Memnuniyet oranı çok farklı olmasa da kullanıcı deneyimi açısından Apple’ın son sürümde pek iyi bir izlenim bırakmadığı ortada.

On Device CEO’su Alistair Hill, “mobil işletim sistemleri sözkonusu olduğunda versiyon yükseltmesinde kullanıcı memnuniyetinin şimdiye kadar her seferinde arttığını görüyorduk” diyor. Google Maps ile karşılaştırıldığında çok başarısız görülen harita uygulamasının yanında App Store arama sonuçlarının görüntülenmesi de kullanıcı şikayetlerinin başında geliyor.

Diğer taraftan,  tüm araştırmalarda müşteri memnuniyetinde en üst sırada yer alan Apple, iOS 6’ya rağmen hala bir numarada kalmayı başarıyor. J.D. Power tarafından Eylül ayı başında yapılan bir araştırmaya göre iPhone kullanıcıları memnuniyet açısından Android, HTC ve diğer akıllı telefon kullanıcılarını geride bırakıyor.