iPhone 4S’te iOS 6.1 ile gelen bağlantı problemleri 6.1.1 güncellemesi ile düzeliyor.

6.1.1

Apple, bazı Avrupa ülkelerinde iPhone 4S kullanıcılarının iOS 6.1 yükseltmesiyle birlikte bağlantı sorunları yaşamalarına sebep olan hataları giderecek bir güncelleme yayınladı.

Apple sözcüsü, 6.1.1 güncellemesinin iPhone 4S kullanıcıları tarafından indirilebileceğini belirtirken güncellemenin tarifinde “Bu güncelleme, iPhone 4S için hücresel bağlantı performansını ve güvenilirliğini etkileyebilen bir sorunu giderir” ibaresi yer alıyor. Bu sorunun neden yalnızca iPhone 4S kullanıcılarını etkilediği (ya da diğer cihazları da etkileyip etkilemediği) merak konusu.

6.1.1 güncellemesi, Avrupalı bazı taşıyıcıların iPhone 4S cihazlara 6.1 güncellemesi yapılmaması yönünde ikazlarda bulunmalarının ardından yayınlandı. Apple bu düzeltmeyi yayınlamadan önce Vodafone İngiltere’den bir sözcü, ülkedeki iPhone 4S cihazlarının 3G bağlantısında sorun yaşadıklarını, hatta telefon görüşmeleri ve SMS  gönderirken de temel bağlantı hataları ile karşılaştıklarını söylüyor. Avusturya’nın GSM şirketi Three Austria da aynı sorundan şikayetçi idi.