Mass Effect: Andromeda, NVIDIA ile İlk Kez 4K, HDR Formatında

Geçen hafta Mass Effect: Andromedanın ne kadar muhteşem olacağını oyuncularla paylaşmıştık. Bugün ise NVIDIA, çarpıcı 4K HDR tanıtım videosuyla teknoloji ve bu oyun arasındaki ilişkiyi anlatıyor. Bu videoda, oyunda kullanılan NVIDIA Ansel gibi teknolojilerle Frostbite oyun motorunun nasıl kullanıldığından da bahsediliyor.

 Mass Effect: Andromeda İlk Kez 4K, HDR formatında 

Videoda geliştiricilerle yapılan özel röportajlara ek olarak Mass Effect: Andromeda‘nın 4K HDR ayarları ile oynanan bir bölümü de gösteriliyor. Bu video, HDR destekli ekranları olan izleyiciler için HDR ve 4K çözünürlükte kaydedildi.

Geliştiriciler NVIDIA Ansel ile nasıl çalıştı? 

HDR görüntünün yanı sıra, Mass Effect: Andromeda aynı zamanda NVIDIA Ansel teknolojilerini de kullanıyor. Videoda Ansel teknolojisinin yalnızca son kullanıcı için sunulan bir araç olmadığı, Mass Effect: Andromeda’nın geliştirilmesinde de kullanıldığı anlatılıyor. Geliştirici ekip ayrıca son kullanıcıların yaratttıkları sahneleri Ansel kullanarak dünya ile paylaşmalarından duydukları heyecanı da paylaşıyor.

NVIDIA Ansel , oyun içi fotoğrafik görüntü yakalamanın yeni bir yolu. Ansel aynı zamanda ARK: Survival Evolved, Conan Exiles, Dishonored 2Mirror’s Edge CatalystObductionWar Thunder, Watch Dogs 2, The Witcher 3: Wild Hunt ve The Witness oyunlarında da destekleniyor ve kısa süre önce Unity ve Unreal  oyun motorlarına da bir plug-in olarak eklendi.

NVIDIA ve BioWare, Mass Effect: Andromeda’ nın özel bir PC versiyonunu çıkarmak üzere birlikte çalışıyor. Ayrıca Mass Effect: Andromeda ‘nın gelişmiş teknoloji, kararlılık, performans gibi birçok noktasında ve G-Sync ve GeForce Experience gibi alanlarda da BioWare ile birlikte çalışıyoruz.

Tavsiye edilen PC GPU Özellikleri 

Electronic Arts ve BioWare, Mass Effect: Andromeda için tavsiye edilen PC sistem özelliklerini yayınladı ve bu listede GeForce GTX 1060 bulunuyor. Eğer ayarlarınızı veya çözünürlüğünüzü biraz yukarı çekmek isterseniz GeForce GTX 10701080, veya 1080 Ti ekran kartları da mükemmel seçenekler olabilir.