Tzenkethi Saldırısı, Xbox One ve PlayStation 4 Kapılarına Dayandı

Oynaması ücretsiz MMORPG’lerin önde gelen yapımcısı Perfect World Entertainment Inc. ve Cryptic Studios, bugün Star Trek Online: 12. Sezon – Reckoning‘i Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında yayınladı. Tek gerçek Uzay Yolu MMO’sunun konsol oyuncuları, bundan böyle yeni hikâye içeriğine, iki uzay kuyruğuna ve tam teşekküllü bir uzay savaş alanına katılarak güçlü ve savaşçı Tzenkethilerle hesaplaşma fırsatını yakalayacak.

Konsollarda yayınlanan en son büyük genişleme Agents of Yesterday‘in ardından, Kaptan’ın görevi 12. Sezon – Reckoning ile devam ediyor. Kaptanlar, Alpha Quadrant’ın gözlerden ırak bir gezegeninin yakınlarında Star Trek: The Original Series’deki terk edilmiş bir uzay istasyonunu keşfetti. Araştırmalar sonucunda, bu gezegenin bütün hayat gücünün bir proto-madde bombasıyla silinip süpürüldüğünü öğrendiler. Tüm emareler, suçlunun ışık hızını aşabilen uzay motorları teknolojisine hakim, çok güçlü ve üstün zekalı Tzenkethiler olduğunu göstermekte. Kaptanlar, Lukarilerle ve başını (oyuncu Tony Todd’un seslendirdiği) General Rodek’in çektiği bir Klingon eskort birliğiyle işbirliğine girip Tzenkethi güçlerinin bir dehşetengiz saldırı daha gerçekleştirmesini önlemek zorunda.

12. Sezon – Reckoning‘in görev ayrıntıları, aynı zamanda oyuncu Tony Todd tarafından seslendirilen General Rodek’in oyundaki ilk sahnesini içeren “Of Signs and Portents” adlı yeni özel bölümde ortaya çıkacak. Güncelleme, kaptanların keşfetmeleri için yeni bir şöhret, Ar-Ge Sisteminde kit ve modül oluşturmaya yarayan yeni bir zanaat okulu, yepyeni iki uzay kuyruğu (“Gravity Kills” ve “Tzenkethi Front”) ve İttifak’ın proto-madde silahlarının üretimini ve kullanımını durdurmak için umutsuzca bir çabayla Tzenkethilerin karşısına çıktığı tam teşekküllü bir uzay savaş alanı gibi genişletici bir yığın içeriğin de kilidini açıyor.