MSI ve ASMedia’dan Dünyanın En Hızlı USB3.1 Denetleyicisi: ASM3142

MSI, gelecek nesil USB denetleyicilerin geliştirilmesine yardımcı olabilmek için ASMedia ile köklü ve yakın işbirliğini gururla sürdürüyor. Dünyanın en hızlı USB çözümü olan yepyeni ASMedia ASM3142 USB 3.1 denetleyici, evrensel veriyolu üzerinden süper hızlı veri iletişiminde yeni standart haline gelecek. Halihazırdaki Lightning ASMedia ASM2142 USB 3.1 Gen2 denetleyici zaten PCIe Gen3 x2 (16Gb/s) hızı ile pazardaki en hızlı USB3.1 performansına sahip. Gelecek nesil Lightning ASMedia ASM3142 USB 3.1 Gen2 denetleyici yongası ise bu performansı daha da geliştiriyor ve daha yüksek güç verimliliği sayesinde önceki USB çözümlerine göre %50’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor.

ASMedia Başkanı Chewei Lin konuyla ilgili olarak; ‘ASM 2142 USB denetleyici ile karşılaştırıldığında yeni ASM 3142 ultra hızlı USB denetleyici, dikkate değer bir performans artışının yanında sıradışı bir enerji verimliliği sunuyor ve güç tüketimini %50 oranında azaltıyor. ASMedia Technology, Inc. olarak kendimizi en yeni ve en iyi teknolojilere adadık. Lider anakart üreticisi MSI ile omuz omuza çalışarak sadece müklemmel donanım tasarımını ortaya çıkarmakla kalmadık; aynı zamanda sürücüyü de optimize ettik. ASMedia ve MSI, birlikte USB üzerinden veri transferinde yeni standartları belirlemeye devam edecek.’ sözlerine yer verdi.

Yeni ASMedia ASM3142 USB3.1 denetleyici yongaların dikkat çekici performans ve enerji verimliliği sunması nedeniyle MSI, ASMedia ASM3142 USB 3.1 yongaları yakında çıkacak olan Z270 GODLIKE GAMING anakartlarda ve gelecekte çıkacak diğer üst sınıf masaüstü modellerinde kullanacak.

Dünyanın en hızlı USB3.1 denetleyicisine ek olarak MSI’ın X-Boost yazılımı ile USB performansı her türlü cihazda %5 ek hız kazanıyor. X-Boost, hızlı USB cihazları otomatik olarak algılıyor ve performans geliştirmelerini anında devreye sokuyor.